Maldonado: Závodní rychlost má Williams na úrovni Force Indie

Pastor Maldonado se domnívá, že výsledky Williamsu kazí špatná kvalifikační výkonnost. Horší startovní pozice znemožňují využití potenciálu vozu v závodě.
Maldonado: Závodní rychlost má Williams na úrovni Force Indie

Williams letos zatím nezískal ani jeden bod, zatímco Force India dokáže příležitostně atakovat stupně vítězů, přesto si je Maldonado troufl srovnat.

"V některých závodech je celkem konzistentní v časech na kolo," řekl o svém monopostu. "Ale velký problém je, že startujete blízko konce startovního pole."

"Ale v závodní rychlosti jsme hodně blízko Force Indii. Jde jen o to, že když startujete o pět míst dál, je velmi těžké to dohnat."

Rozdíly mezi vozy se částečně stírají na městském okruhu v Monaku. Maldonado si v ulicích knížectví obvykle věří a doufá, že toho dokáže letos využít k zisku prvních bodů.

"Doufám, že budu konkurenceschopnější a pokud možno v první desítce. Na té trati jsem byl v minulosti vždy velmi silný a doufáme, že tam budu první desítce blíž."

Další článek: Pérez i nadále vykazuje kvality, kvůli kterým ho McLaren angažoval

18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.
18:18 | Lewis Hamilton po závodě navštívil týmového lékaře. Cítil únavu a mírné závratě.
17:54 | Kromě Bottase dostal penalizaci pět míst pro Spa také Lance Stroll.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon