Maldonado: Závodní rychlost má Williams na úrovni Force Indie

Pastor Maldonado se domnívá, že výsledky Williamsu kazí špatná kvalifikační výkonnost. Horší startovní pozice znemožňují využití potenciálu vozu v závodě.
Maldonado: Závodní rychlost má Williams na úrovni Force Indie

Williams letos zatím nezískal ani jeden bod, zatímco Force India dokáže příležitostně atakovat stupně vítězů, přesto si je Maldonado troufl srovnat.

"V některých závodech je celkem konzistentní v časech na kolo," řekl o svém monopostu. "Ale velký problém je, že startujete blízko konce startovního pole."

"Ale v závodní rychlosti jsme hodně blízko Force Indii. Jde jen o to, že když startujete o pět míst dál, je velmi těžké to dohnat."

Rozdíly mezi vozy se částečně stírají na městském okruhu v Monaku. Maldonado si v ulicích knížectví obvykle věří a doufá, že toho dokáže letos využít k zisku prvních bodů.

"Doufám, že budu konkurenceschopnější a pokud možno v první desítce. Na té trati jsem byl v minulosti vždy velmi silný a doufáme, že tam budu první desítce blíž."

Další článek: Pérez i nadále vykazuje kvality, kvůli kterým ho McLaren angažoval

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00