Maldonado: Williamsu jsem dal víc než on mně

Pastor Maldonado je rád, že odchází z Williamsu, a cítí se svým způsobem nedoceněný, protože mu tým neumožnil zazářit v plné síle.
Maldonado: Williamsu jsem dal víc než on mně

Letošní pokles formy Williamsu nesl Maldonado velmi těžce, a proto se rozhodl zvednout kotvy. "Jsem velmi spokojený. Několik měsíců jsem diskutoval s týmem a chtěl jsem odejít," cituje venezuelského závodníka Autosport.

"Tak to je. Jsem s tím velmi spokojený. Bylo to mé rozhodnutí. V Singapuru jsem se víceméně rozhodl odejít od týmu a bylo to stoprocentně mé rozhodnutí."

Nejen díky svému loňskému vítězství ve Španělsku si Maldonado myslí, že dokáže bojovat na těch nejvyšších pozicích, a to mu Williams neumožnil.

"Myslím, že jsem týmu dal víc než on mně," konstatoval. "Máme vítězství, loni jsme měli velmi dobrý výsledek, a dokonce i letos se nám v závodech celkem dařilo. Ale to není vše. Já chci něco víc, od formule 1 očekávám víc."

A i když ještě nedávno říkal, že má s týmem dobrý vztah, teď přiznal, že to tak jednoznačné nebylo. "Určitě to byl těžký rok, velmi těžký pro celý tým, a to rozhodnutí jsem udělal, protože jsem osobně nebyl u týmu dost spokojený."

"Chtěl jsem zkusit něco jiného, možná je to velmi důležitá chvíle pro mě a moji kariéru. Je to těžké, ale dobré rozhodnutí."

Co bude dělat dál, zatím neoznámil. Potvrdil, že jedná s Lotusem, ale možností má více. Některé spekulace ho spojují také se Sauberem.

Další článek: Najít si dobré místo bude těžké, říká Pérez

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10