Maldonado: Williamsu jsem dal víc než on mně

Pastor Maldonado je rád, že odchází z Williamsu, a cítí se svým způsobem nedoceněný, protože mu tým neumožnil zazářit v plné síle.
Maldonado: Williamsu jsem dal víc než on mně

Letošní pokles formy Williamsu nesl Maldonado velmi těžce, a proto se rozhodl zvednout kotvy. "Jsem velmi spokojený. Několik měsíců jsem diskutoval s týmem a chtěl jsem odejít," cituje venezuelského závodníka Autosport.

"Tak to je. Jsem s tím velmi spokojený. Bylo to mé rozhodnutí. V Singapuru jsem se víceméně rozhodl odejít od týmu a bylo to stoprocentně mé rozhodnutí."

Nejen díky svému loňskému vítězství ve Španělsku si Maldonado myslí, že dokáže bojovat na těch nejvyšších pozicích, a to mu Williams neumožnil.

"Myslím, že jsem týmu dal víc než on mně," konstatoval. "Máme vítězství, loni jsme měli velmi dobrý výsledek, a dokonce i letos se nám v závodech celkem dařilo. Ale to není vše. Já chci něco víc, od formule 1 očekávám víc."

A i když ještě nedávno říkal, že má s týmem dobrý vztah, teď přiznal, že to tak jednoznačné nebylo. "Určitě to byl těžký rok, velmi těžký pro celý tým, a to rozhodnutí jsem udělal, protože jsem osobně nebyl u týmu dost spokojený."

"Chtěl jsem zkusit něco jiného, možná je to velmi důležitá chvíle pro mě a moji kariéru. Je to těžké, ale dobré rozhodnutí."

Co bude dělat dál, zatím neoznámil. Potvrdil, že jedná s Lotusem, ale možností má více. Některé spekulace ho spojují také se Sauberem.

Další článek: Najít si dobré místo bude těžké, říká Pérez

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.