Maldonado: Williamsu jsem dal víc než on mně

Pastor Maldonado je rád, že odchází z Williamsu, a cítí se svým způsobem nedoceněný, protože mu tým neumožnil zazářit v plné síle.
Maldonado: Williamsu jsem dal víc než on mně

Letošní pokles formy Williamsu nesl Maldonado velmi těžce, a proto se rozhodl zvednout kotvy. "Jsem velmi spokojený. Několik měsíců jsem diskutoval s týmem a chtěl jsem odejít," cituje venezuelského závodníka Autosport.

"Tak to je. Jsem s tím velmi spokojený. Bylo to mé rozhodnutí. V Singapuru jsem se víceméně rozhodl odejít od týmu a bylo to stoprocentně mé rozhodnutí."

Nejen díky svému loňskému vítězství ve Španělsku si Maldonado myslí, že dokáže bojovat na těch nejvyšších pozicích, a to mu Williams neumožnil.

"Myslím, že jsem týmu dal víc než on mně," konstatoval. "Máme vítězství, loni jsme měli velmi dobrý výsledek, a dokonce i letos se nám v závodech celkem dařilo. Ale to není vše. Já chci něco víc, od formule 1 očekávám víc."

A i když ještě nedávno říkal, že má s týmem dobrý vztah, teď přiznal, že to tak jednoznačné nebylo. "Určitě to byl těžký rok, velmi těžký pro celý tým, a to rozhodnutí jsem udělal, protože jsem osobně nebyl u týmu dost spokojený."

"Chtěl jsem zkusit něco jiného, možná je to velmi důležitá chvíle pro mě a moji kariéru. Je to těžké, ale dobré rozhodnutí."

Co bude dělat dál, zatím neoznámil. Potvrdil, že jedná s Lotusem, ale možností má více. Některé spekulace ho spojují také se Sauberem.

Další článek: Najít si dobré místo bude těžké, říká Pérez

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00