Maldonado: venezuelské ministerstvo mě nesponzoruje

Pastor Maldonado byl v Monaku dotázán na slova nového venezuelského ministra sportu, který odmítá další podporu sportu.
Maldonado: venezuelské ministerstvo mě nesponzoruje

Předvčerem jsme vám psali, že se nový venezuelský ministr sportu nechal slyšet, že už nedá žádný další dolar do motorsportu. Okamžitě se tak vyrojily teorie o tom, že může být ohrožena závodní sedačka Pastora Maldonada, kterého podporuje státní naftařská společnost PDVSA.

Maldonado ale podobné teorie odmítá s tím, že ho nesponzoruje ministerstvo ale PDVSA a vlastně ani ona ne, protože ta je vlastně sponzor týmu a nikoliv jeho.

„Podle mých informací ropná společnost (PDVSA) nehovořila o sponzoringu ve formuli 1. Něco řekl ministr sportu a to je vše. Ministr sportu nepodporuje formuli 1”, říká Maldonado.

Jenomže problém nemusí být jen tak vyřešen. Venezuela není úplně tržní ekonomikou, řadu podniků Chávez zestátnil. Ropa je hlavním příjmem venezuelské vlády, a pokud se ta rozhodne peníze využít pro podporu jiného sportu, Maldonado s tím nic nenadělá.

Na adresu Maldonada se také objevuje celá řada vtipů kvůli velkému počtu nehod v letošní sezóně. Venezuelana to ale nechává v klidu.

„Je to v pořádku. Vždy jsem byl zvyklý na hodně kritiky. Žijeme ve svobodném světě, lidé mohou říkat, co chtějí. Alespoň o mně někdo mluví”, říká pilot Lotusu.

Maldonado sám neví, co za jeho nehodami stojí. V některých případech za to prý mohl vůz a nová pravidla, na která si zvyká. Na druhou stranu se prý ale nechce vymlouvat a řadu svých chyb uznává. 

Lopez si bude muset promluvit s Maldonadem

Lopez si bude muset promluvit s Maldonadem

Další článek: Alonso: Mattiacci se oťukává, změny ještě nepřišly

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10