Maldonado: venezuelské ministerstvo mě nesponzoruje

Pastor Maldonado byl v Monaku dotázán na slova nového venezuelského ministra sportu, který odmítá další podporu sportu.
Maldonado: venezuelské ministerstvo mě nesponzoruje

Předvčerem jsme vám psali, že se nový venezuelský ministr sportu nechal slyšet, že už nedá žádný další dolar do motorsportu. Okamžitě se tak vyrojily teorie o tom, že může být ohrožena závodní sedačka Pastora Maldonada, kterého podporuje státní naftařská společnost PDVSA.

Maldonado ale podobné teorie odmítá s tím, že ho nesponzoruje ministerstvo ale PDVSA a vlastně ani ona ne, protože ta je vlastně sponzor týmu a nikoliv jeho.

„Podle mých informací ropná společnost (PDVSA) nehovořila o sponzoringu ve formuli 1. Něco řekl ministr sportu a to je vše. Ministr sportu nepodporuje formuli 1”, říká Maldonado.

Jenomže problém nemusí být jen tak vyřešen. Venezuela není úplně tržní ekonomikou, řadu podniků Chávez zestátnil. Ropa je hlavním příjmem venezuelské vlády, a pokud se ta rozhodne peníze využít pro podporu jiného sportu, Maldonado s tím nic nenadělá.

Na adresu Maldonada se také objevuje celá řada vtipů kvůli velkému počtu nehod v letošní sezóně. Venezuelana to ale nechává v klidu.

„Je to v pořádku. Vždy jsem byl zvyklý na hodně kritiky. Žijeme ve svobodném světě, lidé mohou říkat, co chtějí. Alespoň o mně někdo mluví”, říká pilot Lotusu.

Maldonado sám neví, co za jeho nehodami stojí. V některých případech za to prý mohl vůz a nová pravidla, na která si zvyká. Na druhou stranu se prý ale nechce vymlouvat a řadu svých chyb uznává. 

Lopez si bude muset promluvit s Maldonadem

Lopez si bude muset promluvit s Maldonadem

Další článek: Alonso: Mattiacci se oťukává, změny ještě nepřišly

23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
21:14 | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz
11. června | McLaren od roku 2022 vstoupí do série Extreme E.
11. června | Otec Antonia Giovinazziho Vito řekl pro La Gazzetta dello Sport, že jeho syn v minulosti dostal nabídku od Mercedesu. Měl se stát třetím jezdcem Mercedesu ve F1 a jezdit v DTM. „Ale má rudé srdce a udělal volbu, kterou považoval za správnou.“

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00