Maldonado: Ve Španělsku můžeme být v nejlepší pětce

Pastor Maldonado stanovil Lotusu pro nadcházející Velkou cenu Španělska optimistický cíl. Tvrdí totiž, že za správné konstelace má tým šanci bojovat o místo za Mercedesem a Red Bullem.
Maldonado: Ve Španělsku můžeme být v nejlepší pětce

Lotus v žádném z prvních čtyř závodů letošního ročníku formule 1 nedosáhl na body a spíše se vzpamatovával z velmi nepovedené zimní přípravy. Se začátkem evropské části sezóny však podle Maldonada přichází naděje situaci otočit.

Stáj z Enstone do Barcelony veze vylepšený vůz, přispět by měl také dodavatel motorů - Renault, jenž znovu zapracoval na svých pohonných jednotkách.

Za problémy Lotusu stojí podle Grosjeana loňské nastavení

Za problémy Lotusu stojí podle Grosjeana loňské nastavení

„Očekávám, že budeme konkurenceschopnější,” řekl Maldonado. „Je velice důležité, abychom začali bodovat, ale pokud všechno půjde dobře a budeme mít také trochu štěstí, pak je umístění v první pětce možné.

Bude to obtížné, jsou tu ty dva mercedesy a dva red bully a pak další, kteří v posledních závodech předvedli slušnou rychlost, jako Force India, ale pokud z našeho auta dostaneme 100%, můžeme se všemi ostatními týmy bojovat a odvézt si něco dobrého, na čem budeme moci stavět.”

Další článek: McLaren odhalil plán svého tažení zpět na vrchol

23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
21:14 | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz
11. června | McLaren od roku 2022 vstoupí do série Extreme E.
11. června | Otec Antonia Giovinazziho Vito řekl pro La Gazzetta dello Sport, že jeho syn v minulosti dostal nabídku od Mercedesu. Měl se stát třetím jezdcem Mercedesu ve F1 a jezdit v DTM. „Ale má rudé srdce a udělal volbu, kterou považoval za správnou.“