Maldonado: V Číně chci dojet v první pětce

Venezuelský pilot Williamsu Pastor Maldonado letos zatím nedokončil jediný závod. Svou reputaci si ale hodlá v nejlbližších závodech napravit. V GP Číny chce být mezi nejlepšími pěti.
Maldonado: V Číně chci dojet v první pětce

Pastor Maldonado letos zatím nedokázal využít ani jeden závod k zisku bodů pro Williams, i když k tomu neměl moc daleko. Během GP Austrálie jezdec těsně před koncem závodu chyboval a přišel tak o nejlepší možné umístění kariéry, v GP Malajsie ho zase zradil motor jeho monopostu.

Venezuelské televizi VTV jezdec prozradil, že dobře promyšlená taktika by ho ve Velké ceně Číny mohla dostat do nejlepší pětice jezdců. "Počítám s tím, že si to všechno vynahradím. Vždyť díky dobré taktice se můžu umístit v první pětce," řekl.

"Musíme už začít získávat nějaké body. Dosud nám to kazila jenom smůla. Tým pracuje soustředěně, takže určitě nakonec dosáhneme svého a budeme bojovat o vysoké příčky," slibuje Maldonado.

"Sezona pro nás začala celkem pozitivně. Co se týče rychlosti, tak porážíme mnohé další týmy, máme navíc rozhodně konkurenceschopné auto, což se nejvíc projevuje během závodů. V kvalifikaci se nám zatím nedostává takové rychlosti, ale v současné době se aktivně zabýváme řešením nedostatků FW34. Navíc už v těch nejbližších závodech představíme řadu technických novinek," prozrazuje Venezuelan.

Další článek: Testování pro Pirelli mě udrží ve střehu, tvrdí Lucas di Grassi

20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00