Maldonado: Skandál s financováním motorsportu ve Venezuele se mě netýká

Pastor Maldonado ujistil, že jeho kariéra není ohrožena v souvislosti s podvody, které odhalila Venezuelská vláda u financí jezdců a jezdkyň soutěžících v zahraničí.
Maldonado: Skandál s financováním motorsportu ve Venezuele se mě netýká

Venezuelská vláda dočasně zmrazila přísun peněz do motorsportu. "Mně to starost nedělá, protože jsem nikdy nedostal žádné peníze od Venezuelského státu nebo vlády," namítl Maldonado.

Faktem ale je, že ropná společnost PDVSA, která Maldonada sponzoruje, je státní. "PDVSA teď podporuje jen jednoho jezdce, a to jsem já," vysvětloval.

"V minulosti jsme měli v programu tři nebo čtyři jezdce a teď je tu jen jeden. Některé vozy vozí logo PDVSA, ale nejsou podporované PDVSA, taková je pravda."

Jezdec Williamsu také poskytl odlišný pohled na celou kauzu. Podle dosavadních zpráv měli někteří sportovci čerpat americké dolary na fiktivní nebo předražené aktivity.

"Ve skutečnosti se stalo to, že peníze nejsou zadarmo a jezdci musí za ně platit, protože jde o směnu. Ve Venezuele je program pro sport, v rámci kterého můžete směnit peníze za nižší kurz."

"Já jsem slyšel, že někteří jezdci měnili peníze za výhodnější kurz a pak je prodávali na druhém trhu. Je to opravdu smutné, protože tento sport před pár lety téměř umíral a já jsem tvrdě pracoval na tom, abych to vrátil a postavil tento sport na vysokou pozici v Latinské Americe."

"Opravdu doufám, že tento problém neovlivní nejmladší generaci, která potřebuje peníze na závodění a žití mimo Venezuelu."

Maldonadova budoucnost ve formuli 1 proto nemá být ohrožená. "Koluje hodně zvěstí. Na příští rok mám smlouvu s týmem (Williamsem), ale nikdy nevíte. Zatím jsem se nijak nerozhodl a uvidíme během příštích několika závodů."

Další článek: Di Resta se necítí dobře, v prvním tréninku ho nahradí Calado

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.