Maldonado se u Lotusu cítí lépe

Pastor Maldonado z hlediska aktuální výkonnosti načasoval změnu týmu velmi nešťastně. Sám však zklamaný není a věří, že se rozhodl správně.
Maldonado se u Lotusu cítí lépe

Williams, za který Maldonado do loňského roku závodil, letos našel ztracenou formu a je pravidelným aspirantem na pódiová umístění, zatímco Lotus z takové pozice letos sklouzl mimo body.

Přesto však Maldonado hodnotí svůj přestup kladně: „Cítím se lépe. U Williamsu jsem se necítil špatně, zejména v prvních dvou letech, kdy jsem vyhrál a v tom prvním jsem začal pracovat po boku Rubense (Barrichella) jako týmový kolega. Hodně jsem se naučil a bylo mi ctí být velké legendy formule 1, jakou Williams je.

 

„Oba týmy jsou velice profesionální, jsou to mistři světa, ale oba jsou úplně odlišné.“

 

Loni jsem ale cítil, že už pro mě nastal čas objevit něco nového. Co se vývoje týče, nikam jsme se neposouvali, ale já jsem samozřejmě věděl, že letos se u týmu nebude opakovat rok 2013, protože chystali přechod k motorům Mercedes a letos mají dobré auto. Ten extra výkon jim podle mého názoru dost pomáhá.

U Lotusu měli v minulosti jedny z nejlepších vozů ve formuli 1, vždy velice čisté a dobré. Letos možná celý balík nejde úplně dohromady, ale není to o tom, že by bylo auto špatné, protože naše čísla jsou co do přítlaku a efektivity docela dobrá. Největším problémem je zjevně nedostatek výkonu a velký rozdíl mezi motory.“

Váš názor Další článek: Máme neuvěřitelné jezdce, chválí šéf Mercedesu Lowe
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22. října | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
22. října | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00