Maldonado se stále zaměřuje na letošní sezónu

Venezuelan Pastor Maldonado zatím stále čeká na své první bodované umístění v barvách Lotusu. V posledních třech závodech by to chtěl změnit.
Maldonado se stále zaměřuje na letošní sezónu

Tým z Enstone si na své konto letos připsal zatím pouze 8 bodů, o všechny se přitom postaral díky dvěma osmým místům ze Španělska a Monaka Romain Grosjean.

Francouz také již dříve řekl, že Lotus už na letošním monopostu E22 nebude pracovat. Během Velké ceny USA v Austinu má tým v plánu vyzkoušet nový nos pro příští rok, ve kterém také tým přesedlá z motorů Renault na Mercedes.

„Máme ještě tři závody na to, abychom se pokusili získat nějaké body,” řekl Maldonado.

„Víme, že to nebude jednoduché, ale budeme se o to snažit. Chceme dojet, jak nejlépe to půjde. Letos máme ještě tři závody, takže to je naše priorita. Není však tajemstvím, že už se všichni těšíme na rok 2015.

Maldonado se těší na motory Mercedes

Maldonado se těší na motory Mercedes

Bude to má druhá sezóna s Lotusem, letos se nám spolupracuje dobře. Na voze bude hodně změn a tým je ohledně potenciálu šasi pro příští rok velmi pozitivní.”

Maldonado také doufá, že týmu se podaří dosáhnout lepšího výsledku než v Soči, kde vinou technických problémů skončil až na 18. příčce.

„Samozřejmě bychom si rádi vedli lépe než v Soči,” dodal. „Z mnoha důvodů to byl obtížný víkend. Austin by měl našemu vozu sedět o něco lépe, což je pozitivní. Snad už nebudeme mít žádné technické problémy.”

Další článek: Jezdci si neuvědomují riziko motorsportu, varuje Stewart

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10