Maldonado se snaží utéct od Williamsu, otevřel by dveře Massovi

Navzdory tomu, co veřejně říká, netouží Pastor Maldonado po další sezóně u Williamsu. Chce přestoupit, nejlépe k Lotusu. Na jeho místo do Grove by mohl zamířit Felipe Massa.
Maldonado se snaží utéct od Williamsu, otevřel by dveře Massovi

Williams si prožívá nejhorší sezónu ve své historii, doposud získal jen jeden bod a se svým monopostem si neví rady. "Nikdy jsem neviděl závodní auto, které by reagovalo tak málo na změny," přiznal manažer týmu Dickie Stanford v rozhovoru pro Auto Motor und Sport.

Maldonadovi proto dochází trpělivost, stále je plný vzpomínek na své vítězství z loňské Barcelony a nebaví ho se potácet na konci startovního pole. Antipatie jsou ale vzájemné. "Pořád dělá moc chyb," řekl člen Williamsu pod příslibem anonymity.

"V Koreji jsme mu opakovaně vysvětlovali do vysílačky v posledním stintu, že si musí dávat pozor na pravou přední pneumatiku, a pokud to bude nutné, aby se vyhýbal soubojům. A co udělal? Jel jako blázen a pneumatiky oddělal za tři kola." Dobře tým nepřijal ani Maldonadův předjížděcí manévr na týmového kolegu Bottase v Suzuce, který mohl skončit kolizí, kdyby Fin neustoupil mimo trať.

Jenomže partnerství Williamsu a Maldonada má silné základy ve sponzorství venezuelské PDVSA, která týmu platí ročně kolem 40 miliónů dolarů. Smlouva je mezi PDVSA a Williamsem až do roku 2015, takže Maldonado nemůže jen tak odejít a vzít si sponzora s sebou.

Ale jít chce, takže probíhají jednání. Claire Williamsová byla nedávno v Caracasu, PDVSA by mohla týmu zaplatit odstupné a přejít s ním někam jinam. Venezuelan nejvíc touží po Lotusu, který má teď nejlepší volnou sedačku.

Zapadá to i do zpráv od Eddieho Jordana, který říká, že podle jeho informací Maldonado u Williamsu skončí. Bývalý šéf týmu a současný analytik BBC navíc sází svoji reputaci na to, že Hülkenberg podepsal s Force Indií, což nechává místo pro Maldonada u Lotusu.

Pokud by se přestupový kolotoč skutečně roztočil tímto způsobem, u Williamsu by vznikl prostor pro Felipeho Massu a jeho sponzora Petrobras.

Další článek: Honda nastartovala svůj šestiválec, poslechněte si ho

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.