Maldonado: S Verstappenovou jízdou nemám žádný problém

Pastor Maldonado se zasmál tomu, že podle médií kritizoval jízdu Maxe Verstappena ve Velké ceně Rakouska. Když brání svou pozici, všichni jezdci mají podle něj tendenci "tlačit trochu přes limit".
Maldonado: S Verstappenovou jízdou nemám žádný problém

Venezuelan spolu se 17letým pilotem Toro Rosso spolu dlouho na Red Bull Ringu bojovali. Maldonado nakonec svého soupeře překonat v závěru a dojel na sedmé pozici.

Některé zprávy po závodě informovaly o tom, že Maldonado řekl, že Verstappen během jejich souboje "nerespektoval pravidla", na což Nizozemec reagoval slovy, že "je docela vtipné, když něco takového říká Pastor."

Pilot Lotusu však nakonec vše uvedl na pravou míru.

„Byl to skvělý souboj a jsem rád, že jsem mohl dojet před Maxem Verstappenem a získat sedmou příčku,” řekl Maldonado.

„Oba jsme jeli naplno, i když je trochu vtipné, když si pak čtete titulky a porovnáte je s tím, co jste skutečně řekli.”

Maldonado: Verstappen možná porušil pravidla

Maldonado: Verstappen možná porušil pravidla

„S Maxovou jízdou jsem opravdu neměl žádný problém. Chvílemi byl v bránění své pozice možná trochu za limitem, ale to děláme jako jezdci všichni. Pokud si komisaři myslí, že jízda byla v pořádku, pak je to v pořádku i pro mě.”

Maldonadovi se začíná letos dařit. V sedmém závodě sezóny v kanadském Montrealu získal své první body za sedmé místo, které zopakoval také v Rakousku. Na umístění v nejlepší desítce by rád navázal i na Silverstonu.

„Je to dobré pro mě i pro celý tým. Pro všechny bylo frustrující až do Kanady tak tvrdě tlačit a nic z toho nemít, takže bodovat v Kanadě a Rakousku bylo úžasné. Kvůli bodům tady všichni jsme, takže o ně budeme bojovat v každém závodě,” dodal jezdec Lotusu, kterému v průběžném pořadí patří 13. místo.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Horner prodloužil smlouvu s Red Bullem

18:19 | Trochu kuriózní situace. Pérez dostal tento víkend dvě napomenutí. Za blokování Gaslyho v kvalifikaci a za souboj s Gaslym v závodě. Při třetím napomenutí v sezóně ho čeká penalizace 10 míst.
18:08 | Sergio Pérez dostal za souboj s Gaslym napomenutí.
16:28 | Stroll dostal za limity a kolizi tři trestné body. Do závodu měl na kontě 0, takže žádný problém.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink Bottas (1:18.410)
2. trénink Bottas (1:17.940)
Sobota 24. října 2020
3. trénink Bottas (1:16.654)
Kvalifikace Hamilton (1:16.652)
Neděle 25. října 2020
Závod Hamilton