Maldonado s Kobajašim dostali za své prohřešky pokuty

Venezuelan byl potrestán za způsobení kolize s Pérezem. Japonský pilot za nebezpečné počínání během zastávky v boxech. Jediným jezdcem z týmů ze středu pole, jenž na Silverstonu bodoval, byl Bruno Senna.
Maldonado s Kobajašim dostali za své prohřešky pokuty

Williams

Bruno Senna projel pod šachovnicovou vlajkou jako devátý, což znamenalo nejen posun o čtyři příčky vpřed vzhledem k jeho startovní pozici, ale také dva body, které si mohl připsat na své konto. "Dnes to pro nás byl dobrý závod. Navzdory tomu, že jsme startovali více vzadu, než bychom chtěli, získali jsme v prvním kole několik pozic. Bojovali jsme s vozy Force India a Sauber. S výsledkem jsem spokojený. Vypadali jsme dobře, a jestli se nám v příštím závodě podaří kvalifikovat se výše, pak budeme moci získávat více bodů," měl jasno Brazilec. Jeho týmový kolega Pastor Maldonado se ani na Silverstonu nevyvaroval kontroverzním kolizím. Tentokrát se dostal do křížku se Sergiem Pérezem. "Náš závod byl po tom incidentu s Pérezem negativně ovlivněn. Jsem zklamaný, protože po zastávce v boxech až do konce závodu vypadal vůz daleko konzistentněji," litoval Maldonado. Na zmíněnou kolizi z jedenáctého kola měl vlastní názor: "Byl to závodní incident. Vyjel jsem z boxů na studených pneumatikách a snažil jsem se bránit svoji pozici. Pérez se pokusil zavřít dveře, byli jsme si navzájem velmi blízko. V té chvíli jsem trochu ztratil zadek vozu a naneštěstí jsme kolidovali." Sportovní komisaři s ním ale nesouhlasili a rozhodli se jej potrestat pokutou 10 000 euro.   

Sauber

I přesto, že Kamuj Kobajaši startoval až jako sedmnáctý, naděje na zisk bodů se nevzdával. Ta však definitivně zmizela ve chvíli, kdy během zastávky v boxech nechtěně srazil své mechaniky. "Nejdříve ze všeho, ta nehoda při pitstopu byla mojí chybou a chtěl bych se za to týmu omluvit. Samozřejmě, musel jsem tvrdě bojovat o body, v boxech jsem ale brzdil příliš pozdě, to bez debat. Přední kola se zablokovala, já jsem neměl vůz pod kontrolou, a takto jsem přestřelil boxové stání. Hrozně se omlouvám za to, co se stalo. Doufám, že ti tři mechanici, které jsem srazil, se brzy uzdraví. Až do této události byl můj závod dobrý. Musel jsem se posunout ze sedmnáctého místa na roštu vpřed a doufal jsem v body." To nakonec jen těsně nevyšlo, neboť Japonec projel cílem jako jedenáctý. Za svůj prohřešek byl následně potrestán pokutou ve výši 25 000 eur. Pro Sergia Péreze neměl dnešní závod dlouhého trvání. V jedenáctém kole se pokusil o předjížděcí manévr na Pastora Maldonada, během něj však došlo ke kontaktu mezi oběma jezdci a Mexičan musel posléze odstoupit. "Jsem velmi naštvaný, protože můj víkend byl zničen. Brzdil jsem později než Pastor Maldonado. On mi nedal žádné místo a jen do mě najel. Podle mě to nebyl závodní incident. Všichni bojujeme velmi tvrdě, necháváme si ale nějaký prostor," zlobil se Pérez a sportovní komisaři mu dali za pravdu.  

Force India

Příliš mnoho důvodů k oslavám nemají po dnešním závodě ani u indické stáje. Nico Hülkenberg skončil na dvanáctém místě, a tedy bez bodů. "Dnes to byl těžký závod, zejména proto, že můj vůz byl nastaven do mokrých podmínek. To nám pomohlo včera, ale dnes odpoledne se to negativně podepsalo na mojí maximální rychlosti. Několik posledních kol jsem se musel bránit Brunovi a Jensonovi a nemohl jsem si dovolit udělat jakoukoliv chybu. Naneštěstí, dvě kola před koncem se mi v nájezdu do třetí zatáčky zablokovala zadní kola, a to dalo Brunovi šanci dostat se přede mě v DRS zóně. Je frustrující přijít o body tak těsně před koncem, ale moje pneumatiky už neměly výkon a v posledním stintu nebylo lehké vůz řídit," vysvětlil mladý německý závodník. Paul di Resta šachovnicovou vlajku nespatřil vůbec. Z domácí velké ceny odstoupil hned v jejím úvodu po kolizi s Romainem Grosjeanem. "Nejsem si opravdu jistý, co se tam stalo. Zatočil jsem do čtvrté zatáčky a v pravé zadní pneumatice nebyl žádný tlak, takže byla jasně propíchnutá. Vše, co jsem mohl dělat, bylo přivézt vůz zpět do boxů, ale měl jsem docela dost poškozenou podlahu. Přezul jsem na čerstvé pneumatiky a znovu se vrátil na dráhu. Chyběl mi ale přítlak a v (zatáčce) Becketts jsem vyjel z tratě, takže tým rozhodl, abych odstoupil," povzdechl si di Resta.  

Toro Rosso

Jezdcům Toro Rosso patří ve výsledkové listině dnešního závodu třinácté, respektive čtrnácté místo. Lepší z dua Daniel Ricciardo - Jean-Eric Vergne byl australský závodník. "Start byl ubohý. Protočila se mi kola, přestože to všechno v zaváděcím kole fungovalo dobře. To znamenalo, že jsem na startu ztratil několik pozic. Moje první kolo byl tak trochu zmatek. Jak ostatní auta projížděla sedmou zatáčkou trochu zeširoka, byl jsem vytlačen ještě více ven. Po zastávkách v boxech jsme nevypadali na to, že bychom měli dobrou rychlost, ale jak kola ubíhala, mohl jsem více tlačit na pilu," přiblížil Ricciardo průběh GP Velké Británie ze svého pohledu. "Myslím si, že jsem odjel dobrý závod, bez jakékoliv chyby. Dělal jsem, co jsem mohl. Postoupil jsem o tolik míst, o kolik to jen šlo, a z toho, co teď máme k dispozici, jsem vytěžil maximum. Musíme doufat, že až přijdou další úpravy, dovolí nám zlepšit náš výkon a pozici," přidal se Vergne.

Další článek: Sedmé místo bylo maximum, míní Schumacher