Maldonado: Provedli jsme změny na několika frontách, a z toho teď těžíme

Podle venezuelského jezdce stojí za zlepšením nejen rozsáhlá reorganizace technického oddělení, ale také několik menších změn, které zafungovaly jako celek.
Maldonado: Provedli jsme změny na několika frontách, a z toho teď těžíme

Výkony stáje Williams v loňském a letošním roce jsou odlišné jako noc a den. Zatímco v minulé sezoně si na své konto připsala pouhých pět bodů, letos jich má po pěti odjetých závodech již třiačtyřicet a v Poháru konstruktérů jí patří šestá příčka. Důvodů, díky kterým šla forma slavného týmu strmě vzhůru, je hned několik.

"Máme nový technický tým a zdá se, že má na (naši výkonnost) velmi pozitivní vliv. V porovnání s loňským rokem mám také více zkušeností, což mi rozhodně pomáhá. Nemyslím si, že by za naším zlepšením byla nějaká jedna konkrétní věc. Myslím si, že konkurenceschopnými nás dělají malé změny, které jsme poskládali dohromady," říká Maldonado v rozhovoru pro oficiální stránky šampionátu.

Vozy stáje z Grove vykazovaly konkurenceschopnost již v samém úvodu sezony. V Austrálii bojoval pilot Williamsu v závěru závodu s Alonsem o pátou příčku. Nakonec se ale Maldonado dopustil chyby v jedné ze zatáček a naděje na slibný výsledek pohasla. Ze vzájemného souboje s dvojnásobným mistrem světa se Venezuelan poučil a z nabytých zkušeností nakonec vytěžil své premiérové vítězství v F1.  

"Poučil jsem se z toho a ta zkušenost mě rozhodně udělala v Barceloně silnějším. Fernando je těžký protivník se spoustou talentu. Byla to těžká bitva, ale tentokrát jsem z ní já vzešel jako vítěz."

Maldonado věří, že po triumfu ve Španělsku již nikdo nebude zpochybňovat to, zda se do královny motorsportu dostal výhradně díky štědrým sponzorům. Sám ale připomíná, že to, co o něm říkají ostatní, nevnímá a raději se soustředí na své výkony na trati.

"Mám velké štěstí, že mám tak úžasnou podporu z Venezuely. Finance, které můžu přinést, mně pomohly dosáhnout formule 1, ale také pomáhají vyvíjet vůz, což je klíčové pro to, abyste byli úspěšní. Těch komentářů si nevšímám. Upřednostňuju, aby za mě mluvily výkony na dráze a abych pro tým odvedl tu nejlepší práci. Doufám, že můj výkon ve Španělsku ukázal, že mám talent na to, abych byl jedním z nejlepších jezdců," dodává pilot Williamsu.

Další článek: Mercedes: Monako našemu vozu sedne