Maldonado očekává těžký rok 2016

Pastor Maldonado očekává, že i když Renault odkoupí Lotus, bude příští rok těžký.
Maldonado očekává těžký rok 2016

Lotus není z finančního hlediska zrovna v nejlepší kondici. Už několikrát se jeho lidé nedostali hned do zázemí na okruhu kvůli neuhrazeným fakturám a nebýt Renaultu, tým už nejspíše skončil v insolvenci. Je otázkou, do jaké míry se to promítne v přípravě vozu pro rok 2016.

„Víme, že to bude příští rok obtížné,“ řekl Maldonado pro Autosport. „Bude to náš první rok, ale musíme se společně učit a zlepšit výkonnost.“

Venezuelan se na příchod Renaultu těší, i když to pro tým bude mít nevýhodu – bude se vracet k motoru Renault.

„Mercedes je teď lepší, ale Renault se dostává blíže a blíže a je lepší a lepší. Vzpomínám si, na předjetí toro rosso a red bullů uprostřed rovinky. Nyní to není tak snadné.“

Změna názvu proběhne hned

Renault zatím nepotvrdil, že Lotus kupuje. Cyril Abiteboul ale pro Motorsport potvrdil je, že pokud se tak stane, změní Renault název už od příštího roku. Neproběhne tak „přechodný rok“, kdy bychom ještě v roce 2016 viděli na startu Lotus.

Renault bude ke změně názvu potřebovat souhlas Ecclestona i všech soupeřů.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Brazilská diskvalifikace Massy: Williams se neodvolá

16:12 | Ferrari bude testovat ve Fioranu s vozem SF71H z roku 2018. Harmonogram: Pondělí: Alesi, Armstrong, Švarcman Úterý: Leclerc Středu: Sainz Čtvrtek: Sainz (dop.), Shumacher (odp.) Pátek: Schumacher (dop.), Ilott (odp.) U Leclerca se čeká na neg. test na COVID-19.
18:13 | Ferrari má první ženu v jezdecké akademii – šestnáctiletou Mayu Weug.
22. ledna | Marcus Armstrong, kterého podporuje Ferrari, bude letos závodit ve F2 za tým DAMS.
22. ledna | Změna. Letošní sezóna WEC nezačne v Sebringu ale v Portimao. Pojede se od 2. do 4. dubna. O měsíc později se tam MOŽNÁ vydá F1.