Maldonado není spokojený s formou Williamsu, ale chce zůstat

Pastor Maldonado sice touží po nejrychlejším voze, ale je ochoten dát Williamsu další čas. Působiště proto měnit neplánuje.
Maldonado není spokojený s formou Williamsu, ale chce zůstat

Venezuelan závodí pro stáj z Grove třetím rokem a pořád nebojuje tam, kde by chtěl.

"Určitě bych chtěl sedět v red bullu, protože to je nejrychlejší auto. Chtěl bych řídit nejrychlejší auto, protože by mělo být nejlepší, ale jsou tu jen dva jezdci. Uvidíme," řekl pro Espn.

Šanci na zlepšení Williamsu vidí v nových pravidlech. "Doufám, že příští rok s novým vozem, motorem, pravidly... Pracují velmi tvrdě. V týmu nahradili některé lidi, máme nové lidi, noví lidé přijdou. Dle mého názoru jde reorganizace týmu správným směrem a já doufám, že zůstanu. Možná je to konzervativní rozhodnutí, ale nikdy nevíte, trh je pořád otevřený."

Maldonado zatím smlouvu na příští rok nemá a zůstává otázkou, jestli si udrží přízeň venezuelských sponzorů, kteří financují jeho kariéru ve formuli 1. Sice chce zůstat u Williamsu, ale štěstím nezáří.

"Abych byl upřímný, ve voze se necítím moc dobře, to je zřejmé. Loni jsme pořád bojovali o třetí část kvalifikace a letos jsme na míle daleko od toho, kde jsme byli, ale v týmu se cítím opravdu dobře."

"Mám dobré vztahy, dobré lidi kolem sebe, dobré inženýry, dobré pocity. Takže to má velkou hodnotu a já doufám, že zůstanu."

Další článek: Dominanci Red Bullu zabránit nemůžeme, hájí se Pirelli