Maldonado musel před závodem vyměnit motor

Mechanici Williamsu měli před závodem napilno. Ve voze Pastora Maldonada museli narychlo vyměnit motor. Žádné penalizaci pilot čelit nemusí, odstartuje podle plánu šestnáctý.
Maldonado musel před závodem vyměnit motor

Pastor Maldonado odstartuje do Velké ceny Malajsie s nově nasazeným motorem značky Renault. Na pohonné jednotce nasazené v úvodním podniku sezony byla po včerejší kvalifikaci zjištěna závada na pístu motoru.

Žádná změna na startovním roštu se ovšem konat nebude, neboť regule povolují každému jezdci použít osm motorů za sezonu s tím, že není stanoveno žádné pravidlo, po jaké době se smí měnit. Pro dnešní závod tedy Maldonado nijak poškozen není, odstartuje z původního šestnáctého místa, ovšem z pohledu sezony to už tak růžově nevypadá. První pohonnou jednotku už totiž pilot nesmí použít pro žádnou kvalifikaci ani závod, takže by se na konci sezony mohl Williams potýkat s drobným problémem.

Pro volné tréninky žádné omezení neplatí, takže tým počítá s tím, že alespoň v nich ještě pro poškozený motor uplatnění najdou. "Motor bude ještě znovu používán v trénincích, to je plán po tomhle závodě," řekl mluvčí stáje pro Autosport.

Další článek: Vettel přetavil pole position ve vítězství a je lídrem šampionátu!

14:36 | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?
18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon