Maldonado měl na dosah nejlepší výsledek své kariéry. Nevyšlo to...

Ve středu pole si dnes nejlépe vedl Sauber, který dokázal oba své jezdce dostat do cíle na bodech, smůlu měl naopak Williams, jehož jezdci skončili až vzadu.
Maldonado měl na dosah nejlepší výsledek své kariéry. Nevyšlo to...

Sauber

Švýcarská stáj odjíždí z Austrálie s dvanácti body, tedy se třetím místem v šampionátu týmů. Výbornými výkony se mohou pyšnit oba jezdci, a to Kamuj Kobajaši svým šestým a Sergio Pérez svým osmým místem. Po včerejší penalizaci za výměnu převodovky musel dnes Mexičan startovat až z dvaadvacátého místa, takže si během GP Austrálie dokázal polepšit o čtrnáct míst. "Poté, co jsem musel odstartovat poslední kvůli výměně převodovky, jsem věděl, že se budu muset hodně snažit získat nějaké pozice hned po startu. Dokázal jsem se dostat na dvanácté místo, tedy hned za Kamuje. Když se ale on snažil vyhýbat williamsu vepředu, narazil jsem do něj. Poškodil jsem si tak přední křídlo, což ale byl jen jeden z problémů, které jsem během závodu měl. Musel jsem také šetřit pneumatiky, někdy dokonce i palivo, a navíc jsem musel bojovat, abych si ubránil svou pozici. Byl to pro mě opravdu tvrdý závod," vysvětluje jezdec, který závod dokončil na zcela poničených pneumatikách a s poškozeným vozem. Týmový kolega Kamuj Kobajaši naopak na dnešním závodě nevidí žádnou chybu. "Jsem velmi šťastný – za sebe i za tým. Dojet na šestém místě je skvělým začátkem sezony," pochvaluje si.

Force India

Indická stáj dokázala z dnešní Velké ceny Austrálie vytěžit jeden bod, a to díky desátému místu Paula di Resty. Nico Hülkenberg bohužel skončil už během prvního kola. "Je vždycky příjemné začít sezonu na bodech," pochvaluje si Paul di Resta. "Nevypadalo to ale tak slibně až do posledních kol, kdy mi můj inženýr řekl, že doháním auta před sebou," vysvětluje Brit. Jeho týmový kolega, jeden z navrátilců letošní sezony, si naopak v Melbourne vybral svou dávku smůly. "Zdá se, že jsem v Albert Parku neměl moc štěstí," říká Hülkenberg. "Můj první závod tady v roce 2010 netrval ani jedno kolo a dnes se to jen zopakovalo. Dosud si nejsem jistý, co se stalo, ale dostal jsem zásah, když jsem zatáčel do první zatáčky v prvním kole. Je to opravdu škoda, protože jsem dobře odstartoval, získal jsem pár pozic, ale pak jsem najednou ucítil, že do mě někdo zezadu narazil," posteskl si Němec.

Toro Rosso

Sesterská stáj Red Bullu si dnes na své konto připsala hned dva body, a to díky dobrému výkonu Daniela Ricciarda. Australan si ve své domácí velké ceně dokázal vyjet první body své kariéry ve formuli 1. Nejvíce si Ricciardo během Velké ceny Austrálie vychutnal boje v posledních kolech: "Opravdu nevím, jak se to v posledním kole stalo. Viděl jsem modré vlajky a před sebou hodně aut. Byl jsem si jistý, že můžu získat alespoň jedno místo, protože tam byl chaos. Měl jsem trošku štěstí, že jsem byl posledním v téhle skupině, protože jsem tak měl alespoň jasný obrázek o autech jedoucích vpředu. Poté se mi naskytla příležitost zaútočit na Jeana Erica. V zatáčce číslo 13 se bránil, ale já jsem věřil, že tam dokážu proklouznout, což jsem také udělal. To mě dostalo na deváté místo. Posledních několik kol bylo šílených a já jsem na to tlačil jako blázen," svěřuje se australský jezdec. Pro týmového kolegu Jeana-Érica Vergna je jedenácté místo také poměrně velkým úspěchem. Sám Francouz sice viděl ve svém dnešním výkonu nějaké ty chybičky, ale je velkým optimistou a místo výčitek se tak raději těší na další závody.

Williams

Britský tým se sídlem v Grove si takhle první závod letošní sezony asi nepředstavoval. Pastor Maldonado skončil třináctý se ztrátou jednoho kola, Bruno Senna šestnáctý se ztrátou šesti kol. "Auto dnes vypadalo slušně," tvrdí Maldonado. "Naše závodní rychlost byla dobrá a konzistentní a my jsme vypadali konkurenceschopně. To platilo až do momentu, který jsem měl v posledním kole, což je velmi důležité," připomíná Venezuelan, který na konci závodu udělal chybu při své snaze dohnat Alonsa. Připravil se tak o nejlepší výsledek své dosavadní kariéry ve formuli 1. Štěstí se dnes nelepilo na paty ani Sennovi, který se nejdříve připletl do kolize hned na startu dnešní velké ceny a poté ještě došlo ke kontaktu mezi ním a Massou. "Je to prostě závodění," komentuje incidenty Brazilec. "Nyní se těšíme, jak si to příští víkend v Malajsii vynahradíme."

Další článek: Alonso napravil včerejší zaváhání, Massovi dělaly potíže pneumatiky