Maldonado má problém, Venezuela možná utáhne finanční kohoutky

Venezuela zřejmě přestane svého jezdce nadále podporovat.
Maldonado má problém, Venezuela možná utáhne finanční kohoutky

Pastor Maldonado měl od svého vstupu do formule 1 za svými zády venezuelskou státní naftařskou společnost PDVSA a také přízeň prezidenta Hugo Cháveze. Jenomže ten před více než rokem zemřel a Maduro přitom nemá zemi pevně v rukou a politická situace je velmi turbulentní.

Nový ministr sportu Antonio Álvarez se navíc nechal slyšet, že motorsport je zcela mimo venezuelské priority.

Maldonado: Skandál s financováním motorsportu ve Venezuele se mě netýká

Maldonado: Skandál s financováním motorsportu ve Venezuele se mě netýká

„Vím, že si tím udělám spoustu nepřátel, ale nepůjde ani o dolar více na motoristické sporty. Venezuela má jiné priority a bylo by nespravedlivé, aby se státní prostředky používaly v disciplínách, které nejsou v souladu se sportovním vývojem země”, říká Álvarez pro venezuelský zpravodajský web Últimas Noticias.

Jméno Pastora Maldonada sice v rozhovoru přímo zmíněno nebylo, ale je zřejmé, že právě on a jeho aktivity ve formuli 1 byly míněny. 

Další článek: Nejhezčí fotografie z Velké ceny Monaka z let 1999 až 2013

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10