Maldonado má problém, Venezuela možná utáhne finanční kohoutky

Venezuela zřejmě přestane svého jezdce nadále podporovat.
Maldonado má problém, Venezuela možná utáhne finanční kohoutky

Pastor Maldonado měl od svého vstupu do formule 1 za svými zády venezuelskou státní naftařskou společnost PDVSA a také přízeň prezidenta Hugo Cháveze. Jenomže ten před více než rokem zemřel a Maduro přitom nemá zemi pevně v rukou a politická situace je velmi turbulentní.

Nový ministr sportu Antonio Álvarez se navíc nechal slyšet, že motorsport je zcela mimo venezuelské priority.

Maldonado: Skandál s financováním motorsportu ve Venezuele se mě netýká

Maldonado: Skandál s financováním motorsportu ve Venezuele se mě netýká

„Vím, že si tím udělám spoustu nepřátel, ale nepůjde ani o dolar více na motoristické sporty. Venezuela má jiné priority a bylo by nespravedlivé, aby se státní prostředky používaly v disciplínách, které nejsou v souladu se sportovním vývojem země”, říká Álvarez pro venezuelský zpravodajský web Últimas Noticias.

Jméno Pastora Maldonada sice v rozhovoru přímo zmíněno nebylo, ale je zřejmé, že právě on a jeho aktivity ve formuli 1 byly míněny. 

Další článek: Nejhezčí fotografie z Velké ceny Monaka z let 1999 až 2013

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.