Maldonado je na odchodu z Williamsu

Po Grand Prix Indie je už téměř jisté, že Pastor Maldonado nebude příští rok závodit pro Williams. Zbývá doladit jen detaily.
Maldonado je na odchodu z Williamsu

O Maldonadově touze změnit působiště se spekuluje dlouhodobě a potvrdilo ji několik zdrojů. Po Indii se k nim přidává Autosport s tím, že dohoda o rozchodu je velmi blízko.

Venezuelský závodník měl totiž původně smlouvu až do roku 2015 a je třeba domluvit podmínky odchodu, zejména ty finanční, protože společnost PDVSA platí za Maldonada desítky miliónů dolarů ročně a odejde s ním.

Zůstává otázkou, kam Maldonado zamíří. Pokud má Eddie Jordan pravdu, tak zřejmě do Lotusu, protože Nico Hülkenberg podle něj půjde zpět do Force Indie.

Jiné zdroje ale říkají, že rozhodnuto ještě není. Pokud se Lotusu podaří uzavřít smlouvu s Quantum Motorsports a získat finance, bude si moci dovolit Hülkenberga, v opačném případě uvitá Maldonada se sponzorskými penězi.

Na Maldonadovo místo u Williamsu by měl zamířit Felipe Massa.

Další článek: Vettel se zapsal mezi legendy, chválí staronového mistra soupeři

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.