Maldonado: FIA je při trestání moc přísná, ničí tím závody

Pastor Maldonado je přesvědčený, že by Mezinárodní automobilová federace měla být flexibilnější a netrestat každý incident, který nastane při soubojích mezi jezdci.
Maldonado: FIA je při trestání moc přísná, ničí tím závody

Venezuelan si přivezl do Číny penalizaci ztráty pěti míst na startovním roštu za kolizi s Gutiérrezem v Bahrajnu. Myslí si, že šlo o běžný souboj, který FIA nemusela trestat.

„Byla to malá nehoda. Podle mě to byl běžný závodní kontakt, ale kvůli nízkému nosu okamžitě vzlétl, jak jsem se ho dotkl. Z tohoto pohledu to byl trochu šok a já jsem nečekal, že takhle poletí. Ale tak to je.

„Pravidla jsou stejná pro všechny, takže se musíte vyhýbat nehodám,“ uznal. „Ale zároveň při tom nesmíte závodit, jen se musíte držet na trati a čekat na problémy.“

„Pokud útočíte a váš manévr není čistý, nebo ten bránícího jezdce, musíte zariskovat, bojujete a můžete být penalizování. Takže by měli (stewardi) být flexibilnější.“

Protože pokud bude FIA i nadále přísná, podle Maldonada se jezdci nebudou do ničeho pouštět a závody budou nudné.

„Jsme závodní jezdci a neustále riskujeme. Pokud bojujete a můžete předjet, musíte riskovat, ale pravidla jdou proti působivým věcem.“

„Před deseti lety všichni bojovali a docházelo ke kontaktům, protože nebyly tresty. Teď se musíme přizpůsobit.“

Trest dostal relativně velký proto, jak dopadl Gutiérrez, i když šlo o malý kontakt.

Střed pole: Gutiérrez je po hrozivé nehodě v pořádku

Střed pole: Gutiérrez je po hrozivé nehodě v pořádku

Další článek: V prvním čínském tréninku byl nejrychlejší Alonso

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10