Maldonado chce být agresivní i v budoucnu

Uznává sice, že ho jeho přístup může občas dostat do potíží, nicméně stejným stylem se dostal až do královny motorsportu.
Maldonado chce být agresivní i v budoucnu

Když si Pastor Maldonado sedne za volant, umí budit emoce, a to jak pozitivní, tak i negativní. Patří k nejagresivnějším jezdcům v poli a když vidí byť sebemenší šanci na předjetí, neváhá a pokusí se o něj. Všeobecně se předpokládá, že nebýt několika neuvážených chyb, byl by Maldonado v konečném pořadí šampionátu o poznání výše. Přístup k soubojům je ve formuli 1 poněkud konzervativnější než v juniorských sériích, nicméně sedmadvacetiletý Venezuelan nehodlá svůj přístup měnit. Naopak doufá, že ho v budoucnu vyšvihne na špičku. 

"Vždy, když se procházím po chodbě svého domu a vidím trofeje, které mi můj styl přinesl, říkám si, že bych měl dále pokračovat touto cestou. Ano, měl jsem i několik kolizí, ale to nebylo jen ve formuli 1, nýbrž i v minulosti. Nakonec mě to dovedlo k výhře v každé kategorii. Dává mi to sílu se posouvat kupředu. Vždy existuje místo pro zlepšení, vždycky ze sebe můžete vydat víc. Ne vždy se to ale podaří. Není snadné ze sebe dostat pokaždé stoprocentní výkon," prohlásil Maldonado. 

Také v sezoně 2013 bude rodák z Maracay hájit barvy stáje Williams. Již potřetí bude mít nového týmového kolegu - v sezoně 2011 se učil od Rubense Barrichella, loni byl parťákem Bruna Senny a letos vytvoří dvojici s talentovaným Valtterim Bottasem z Finska. 

Pastor Maldonado (na obrázku za volantem vozu Williams FW18 ze sezony 1996) je velkým oblíbencem ochořelého venezuelského prezidenta Huga Cháveze. Za osmapadesátiletého politika trpícího rakovinou byla v posledních dnech v Caracasu konána mše (Chávez je římský katolík), které se podle všeho účastnil i vítěz loňské Velké ceny Španělska.

Diskuze (14) Další článek: Enzo by tak nepolitikařil, říká Marko k přístupu Ferrari
10:50 | Podle novináře Erika van Harena je převodovka Maxe Verstappena v pořádku a nebude potřebovat výměnu.
20:45 | Druhý závod F2 vyhrál Piastri.
20:32 | Red Bull zdá se zvažoval žádost o přezkum situace ze třetího tréninku, kdy měl Hamilton ignoroval dvojité žluté... nakonec ale nic podávat nebude.
20:11 | Gasly dostal varování za zdržení Sainze.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Hamilton
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30