Maldonado chce být agresivní i v budoucnu

Uznává sice, že ho jeho přístup může občas dostat do potíží, nicméně stejným stylem se dostal až do královny motorsportu.
Maldonado chce být agresivní i v budoucnu

Když si Pastor Maldonado sedne za volant, umí budit emoce, a to jak pozitivní, tak i negativní. Patří k nejagresivnějším jezdcům v poli a když vidí byť sebemenší šanci na předjetí, neváhá a pokusí se o něj. Všeobecně se předpokládá, že nebýt několika neuvážených chyb, byl by Maldonado v konečném pořadí šampionátu o poznání výše. Přístup k soubojům je ve formuli 1 poněkud konzervativnější než v juniorských sériích, nicméně sedmadvacetiletý Venezuelan nehodlá svůj přístup měnit. Naopak doufá, že ho v budoucnu vyšvihne na špičku. 

"Vždy, když se procházím po chodbě svého domu a vidím trofeje, které mi můj styl přinesl, říkám si, že bych měl dále pokračovat touto cestou. Ano, měl jsem i několik kolizí, ale to nebylo jen ve formuli 1, nýbrž i v minulosti. Nakonec mě to dovedlo k výhře v každé kategorii. Dává mi to sílu se posouvat kupředu. Vždy existuje místo pro zlepšení, vždycky ze sebe můžete vydat víc. Ne vždy se to ale podaří. Není snadné ze sebe dostat pokaždé stoprocentní výkon," prohlásil Maldonado. 

Také v sezoně 2013 bude rodák z Maracay hájit barvy stáje Williams. Již potřetí bude mít nového týmového kolegu - v sezoně 2011 se učil od Rubense Barrichella, loni byl parťákem Bruna Senny a letos vytvoří dvojici s talentovaným Valtterim Bottasem z Finska. 

Pastor Maldonado (na obrázku za volantem vozu Williams FW18 ze sezony 1996) je velkým oblíbencem ochořelého venezuelského prezidenta Huga Cháveze. Za osmapadesátiletého politika trpícího rakovinou byla v posledních dnech v Caracasu konána mše (Chávez je římský katolík), které se podle všeho účastnil i vítěz loňské Velké ceny Španělska.

Další článek: Enzo by tak nepolitikařil, říká Marko k přístupu Ferrari

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
28. května | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.