Maldonado byl vyloučen z kvalifikace

Pastor Maldonado byl vyloučen z kvalifikace na GP Velké Británie.
Maldonado byl vyloučen z kvalifikace

Lotus Pastora Maldonada byl diskvalifikován z kvalifikace na Velkou cenu Velké Británie. Důvodem je nedostatečné množství paliva v jeho nádrži na konci kvalifikace.

FIA vyžadovala minimálně 2,1 litrů paliva (1 litr na odběr a zbytek na návrat do boxů). Ve voze Maldonada ho ale komisaři našli jen 0,6 litru. Venezuelan tím porušil článek 6.6.2 technických pravidel. 

Klepněte pro větší obrázek

Maldonado odstavil svůj vůz na konci druhé části kvalifikace po problému s tlakem paliva. 

Maldonado odstartuje z 20. místa. Za něj se totiž zařadí oba Caterhamy, které nesplnily podmínku 107% a do závodu se nekvalifikovaly. Bude jim však udělena výjimka s ohledem podmínky během kvalifikace a časy z tréninků.  

Další článek: Fotogalerie: bláznivá sobota v Silverstone

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.