Maldonada uklidníme jako Grosjeana, věří Lotus

Šéf týmu Lotus Eric Boullier je přesvědčený, že prací s Pastorem Maldonadem bude možné dosáhnout pokroku jako s Romainem Grosjeanem.
Maldonada uklidníme jako Grosjeana, věří Lotus

Maldonado přichází do Lotusu z Williamsu, kde příležitostně předvedl velmi dobré závody, ale z dlouhodobého hlediska měla jeho výkonnost velké výkyvy. Boullier věří, že si s tím jeho tým poradí.

"Je to přátelský člověk, je rychlý," řekl o venezuelském závodníkovi pro Sky Sports. "Vyhrál závod formule 1, a bylo to zaslouženě, vítězství nezískal v loterii."

"Myslím, že jen musíme zajistit, že zůstane soustředěný, vlastně jsme měli podobné problémy loni s Grosjeanem, musí si udržet soustředění na trati. Jsem si jistý, že se správnou podporou a týmem kolem něj dokážeme s Pastorem něco hezkého."

"Možná bude třeba některé věci doladit. Už jsem s ním mluvil a nejdůležitější je, že za sebou cítí podporu týmu."

Na druhé straně se Lotus netají tím, že Maldonado byl až druhou volbou po Hülkenbergovi. Venezuelana upřednostnil kvůli sponzorským penězům, PDVSA za něj platí kolem 40 miliónů dolarů ročně.

Angažovat by ho nemusel, kdyby Quantum Motorsport zaplatil včas, ale nové partnerství visí ve vzduchu už půl roku.

"Pořád věříme, že k něčemu dojde. Ale problém je načasování. S Pastorem samozřejmě přichází finanční podpora, což v současnosti můžeme potřebovat. A jak jsem řekl dřív, načasování je bohužel problém."

"I když Genii tým hodně financuje, je třeba najít určité řešení. A je pravda, že Quantum Motorsports je nejlepší, které můžeme mít, ale načasování je vše, hlavně ve formuli 1. Teď už máme jen osm týdnů na to, abychom připravili auto."

Boullier je přesvědčený, že kdyby partnerství s Quantumem vyšlo včas, neodešel by Kimi Räikkönen k Ferrari. Fin nedostával mzdu a přestal věřit, že tým bude mít peníze na to, aby byl i nadále konkurenceschopný.

"Pravidelně se to objevovalo v médiích a bylo unavující vidět ty historky, jak se táhnou měsíce. Není to image, kterou byste chtěli mít v tisku. Situaci jsem samozřejmě znal a nebyl jsem překvapený, že by Kimiho mohl lákat odchod, i když to nebylo jeho přání, řekněme," dodal šéf enstonské stáje.

Další článek: Todt byl znovu zvolen prezidentem FIA

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10