Malajsijský premiér má zájem o návrat formule 1

Premiér Dr. Mahathir Mohamad chce co nejdříve vrátit velkou cenu formule 1 zpět do Malajsie. Okruh v Sepangu hostil závod F1 naposledy v roce 2017, kvůli vysokým finančním poplatkům za pořádání a malé návštěvnosti však závod v Malajsii následně z kalendáře zmizel.
Malajsijský premiér má zájem o návrat formule 1

Formule 1 do Malajsie poprvé zavítala v roce 1999 a byla součástí kalendáře až do sezóny 2017.

„Máme v úmyslu přivést zpět velkou cenu. Nevím ale, jestli to bude příští rok nebo ten další. Zájem o velkou cenu je stále velmi velký a chceme sem znovu přivést závod, mezi mnoha Malajsijci to totiž vzbudilo zájem o automobilový průmysl,“ řekl Mohamad pro The Star Online.

Okruh v Sepangu vždy přinášel zajímavé závody, ke kterým přispívaly také bouřky, které jsou odpoledne v daném období roku velmi časté. Kromě finančního hlediska bylo pro Malajsii také náročné konkurovat atraktivní blízkému Singapuru, který hostí atraktivní velkou cenu na městském okruhu pod umělým osvětlením.

„Budeme schopni přilákat diváky, více než 100 000 lidí, a to se nám vyplatí. Kromě toho budou velkou cenu přenášet televizní stanice do celého světa, což s sebou přináší kolem 200 milionů diváků,“ odhaduje premiér.

V oblasti jihovýchodní Asie přibyde příští rok do kalendáře další závod, který se nově pojede na dalším městském okruhu ve Vietnamu.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Scuderia Praha vyhrála dvanáctihodinový závod ve Spa

13. října | Incident mezi Gaslym a Pérezem vyšetřován... přestože se fakticky nestal.
12. října | Alfa Romeo by měla brzy potvrdit jezdeckou sestavu pro příští rok. Očekává se, že zůstanou současní jezdci.
12. října | F1 bude od 10:00 na svém YouTube vysílat GP Japonska 2005

GP Japonska 2019

Pátek 11. října 2019
1. trénink Bottas (1:28.731)
2. trénink Bottas (1:27.785)
Neděle 13. října 2019
Kvalifikace Vettel (1:27.064)
Závod Bottas