Malajsijský okruh v Sepangu má nového šéfa, který podporuje návrat F1

Nový šéf závodního okruhu v Sepangu Azhan Shafriman Hanif by byl otevřen možnému návratu formule 1, pokud se objeví „dobrá nabídka“.
Malajsijský okruh v Sepangu má nového šéfa, který podporuje návrat F1

5542 metrů dlouhý okruh u Kuala Lumpuru hostil devatenáctkrát Velkou cenu Malajsie od roku 1999, kdy první ročník vyhrál Eddie Irvine. Dosud poslední závod v roce 2017 vyhrál Max Verstappen.

Svůj zájem o návrat formule 1 na okruh vyjádřila i vláda v Malajsii, nyní se k ní přidal také nový výkonný ředitel okruhu.

„V tuto chvíli to pro mě není nejhlavnější priorita, pokud se ale naskytne příležitost (znovu hostit formuli 1) a nabídka bude dobrá, budu tento nápad velmi podporovat, protože tato událost je reklamou Malajsie,“ řekl Shafriman místnímu tisku Bernama.

„Řekněme, že pokud budeme souhlasit s dlouhodobým pořádáním závodu F1, uspořádáme jednání s vládou, jelikož poplatek za pořádání není malý a také peníze, které utratíme, musí být hodné vládě a fanouškům,“ dodal.

V Malajsii se jede naposledy, podívejte se na fotografie z předešlých ročníků

V Malajsii se jede naposledy, podívejte se na fotografie z předešlých ročníků

Po odchodu F1 okruh z velkých šampionátů hostí například závody mistrovství světa motocyklů, asijskou Le Mans sérii a také šampionát cestovních vozů WTCR.

V rámci 20. výročí bylo v loňském roce na okruhu v Sepangu postaveno umělé osvětlení. Trať tak může hostit také noční závody.

Foto: Getty Images / Peter Fox

Další článek: Pokud sezóna nezačne, Williams bude v kritické situaci

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna