Malajsijci vyčíslili náklady na noční závod v Sepangu

Pořadatelé Grand Prix Malajsie čím dál vážněji zvažují přesunutí svého závodu do nočních hodin. Už vědí, kolik by je to stálo.
Malajsijci vyčíslili náklady na noční závod v Sepangu

Okruh v Sepangu se dlouhodobě potýká s poklesem návštěvnosti. Zatímco v roce 2006 se během závodního víkendu formule 1 ukázalo na okruhu 140 tisíc diváků, předloni to bylo 126 tisíc a loni už jen 97 tisíc.

Výkonný ředitel okruhu Razlan Razali proto přišel minulý měsíc s nápadem uspořádat závod v nočních hodinách alespoň jednou před vypršením současné smlouvy na F1 v roce 2015.

Nyní se mu dostalo podpory od předsedy okruhu Mokhzaniho Mahathira. "Myslím, že noční závod bude zajímavý," řekl pro AFP. "Závod v noci bude chladnější." Příjemnější teploty by měly diváky nalákat na okruh a příznivější vysílací čas evropské diváky k televizním obrazovkám. "Na Kataru a Singapuru vidíme, že to funguje," dodal.

Sepang se ovšem dlouhodobě potýká také s nedostatkem finančních prostředků a okruh by potřeboval opravy a modernizaci. Instalovat osvětlení pro noční závod by nebylo levné, podle Mokhzaniho by se náklady vyšplhaly na 15 miliónů dolarů.

Další článek: Pořadatelům GP USA se umělý déšť zamlouvá, zavedli by ho

9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.