Malajsii zachránila sobotní kvalifikace

"Nebýt jí, neměli jsme možná daleko k nudnému závodění."

Do volby strategie při Velké ceně Malajsie hodně promluvilo počasí. Očekávaný déšť totiž donutil některé týmy startovat na tvrdší sadě pneumatik, aby posunuly zastávku v boxech co nejdál. To vytvořilo prostor pro to počkat na déšť, ať by přišel téměř kdykoli, a pak už jen nazout pneumatiky do mokra.

Jiné týmy zase očekávaly, že by přišel déšť brzy. Rychlý úsek závodu na měkčí sagě gum a pak opět pneumatiky do mokra.

Déšť ale nakonec nepřišel. Což je na jednu stranu dobře, protože nic jiného než závod na suchu neukáže, jak na tom jsou týmy výkonově mezi sebou. A taky jak je na tom formule 1 se svými pravidly pro rok 2010.

Na straně druhé je očekávání po extrémně dramatické Velké ceně Austrálie veliké, a tak možná škoda, že něco podobného nepřišlo i letos v Malajsii. Nebýt totiž sobotní kvalifikace, která rozhodla o tom, že obvyklí favorité na vítězství od McLarenu a Ferrari startovali až ze zadních pozic, neměli jsme možná daleko k nudnému závodění:

Když pomineme start, k velkým změnám v pořadí nedošlo. Na startu stáli za sebou Webber, Rosberg, Vettel, Sutil a před Hülkenbergem Kubica. Hülkenberg odpadl a do cíle dojeli závodníci v pořadí Vettel, Webber, Rosberg, Kubica a Sutil. Tedy prakticky stejné jako na konci prvního kola.

Red Bull takový výsledek potřeboval jako sůl. Ačkoli tým navenek působí jako ideální parta, na tiskové konferenci je vždy trochu znát otrávenost ze strany toho, kdo prohraje. A v tomto případě to byl Webberův tým. Tu dokonalou harmonii ale prezentují s takovým přehledem, že jim to člověk i věří...

Diskuze (21) Další článek: Nováčci Grand Prix Malajsie vnímají pozitivně
13:34 | Ferrari bude mít v Suzuce 10 sad superměkkých pneumatik. odkaz
24. září | Giovinazzi nahradí Ericssona. Zatím tedy jen pro FP1 v Soči.
21. září | Hankook potvrdil, že se účastní výběrového řízení FIA na dodávání pneumatik pro F1.

GP Ruska 2018

Pátek 28. září 2018
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 29. září 2018
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 30. září 2018
Závod 13.10