Malajsie završuje tucet

Okruh v Sepangu, ležící nějakých 70 km jihozápadně od malajsijské metropole Kuala Lumpur, se stal ve formuli 1 první opravdu nepřehlédnutelnou vizitkou Hermanna Tilkeho.

Že ale od té doby dokázala utéct spousta času, připomíná fakt, že letos už se na něm pojede GP Malajsie podvanácté. Od své GP premiéry v roce 1999, tato neuvěřitelně široká (místy až 23 metrů!), ale trochu sterilně působící trať s nádherným zázemím, zažila už sedm vítězů na monopostech pěti různých značek. Její průběh však - zásluhou hrozby tropických lijáků - bývá mnohdy pro startovní pole jakousi sázkou do loterie. Ty totiž dokáží snadno v několika minutách doslova otevřít nebe a udělat z průběhu závodu naprosto neodhadnutelnou záležitost.

Okruh s 15 zatáčkami (deset vpravo a pět vlevo) je dlouhý 5 543 m a má dvě téměř souběžné rovinky. Na konci té cílové také jezdci také dosahují i nejvyšší rychlost. Loni právě tam také při závodě naměřili Sutilovi 306,8 km/h. Po ní na piloty čekají dvě na dvojku se jezdící zatáčky, v nichž se jezdí kolem 75 km/h a které jsou nejpomalejšími místy tratě. Všechny tyto partie se dají perfektně shlédnout z prostorů hlavní tribuny, v níž je zapuštěna i klidová zóna s obchůdky. V Selangoru ležící okruh s velkou přilnavostí je je velmi rychlý. Z 65 procent se dá ostatně projet pod plným plynem a díky několika poměrně dlouhým rovinkám je relativně náročný i na brzdy.

Během kola na něm jezdci musí řadit zhruba 54krát a během té doby vycucnou jejich motory z palivových nádrží 2,39 kg benzinu. Těžko odhadnout, jak se na této trati, na níž loni Buttonovi (Brawn GP) patřilo jak vítězství, tak pole position i nejrychlejší kolo, budou odvíjet zastávky. Předpoklady jsou ale následující: při jediné zastávce by měli jezdci přijet ke svým mechanikům v intervalu 27. až 33. kola, v případě dvou mezi 16. až 25. a pak mezi 35. až 41. A kdyby snad v závodě na 56 kol (310,408 km) jezdci zvolili zastávky tři, pak by se zřejmě konaly mezi koly 14 a 19, 25 až 30 a 38 a 43. A co GP Malajsie říkají statistiky všech dosavadních 11 ročníků?

Klepněte pro větší obrázek

Ty hovoří naprosto jednoznačně o tom, že na tomhle okruhu dosud prakticky bezkonkurenčně vládlo společenství Michael Schumacher a Ferrari. Sedminásobnému mistru světa tady totiž patřily tři výhry, pět pole position a stejný počet pódiových umístění, 48 mistrovských bodů, přičemž 815 km na něm strávil ve vedení. Jen v případě nejrychlejších kol se musí o prvenství dělit: s Kolumbijcem Juanem Pablem Montoyou a dvojnásobným finským mistrem světa Mikou Häkkinenem (všichni zajeli dvě).

Mezi vozy vládnou v Malajsii podobným způsobem ty, které se narodily v Maranellu. Těm tam totiž dosud patří nejvíc výher (pět a vedle Schumachera vyhráli pro Ferrari i Kimi Räikkönen a Eddie Irvine), pole position (sedm), pódiová umístění (11), mistrovských bodů (105) a také nejvyšší počet kilometrů na vedoucí pozici (1480). Pouze v počtu nejrychleji zajetých kol má navrch McLaren (čtyři), a Ferrari se v této statistice dokonce musí s vozy Williams dělit o druhé místo (dvě). Co se pohonných jednotek týče, tak v Malajsii nemá nikdo na ty, jež na svět přicházejí v severní Itálii. Naopak ze startovních čísel už jich v Malajsii dokázalo vyhrát sedm (v prvních pěti letech dokonce pokaždé jiné), ale nejvíc výher si přesto nakonec odvezli jezdci s číslem šampiona. Tedy s jedničkou (čtyři). A že by to letos překvapivý australský vítěz Button umocnil? Nebo se naopak o výhru pokusí jeho kolega Hamilton, který ještě v tomhle závodě nikdy nevyhrál a na pódium dokázal vystoupit jen při své zdejší premiéře v roce 2007, kdy byl druhý za Alonsem?

 

Další článek: Náš monopost může zrychlit o dvě sekundy, věří HRT

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.