Malá křídla Lotusu nesedí, Räikkönen si od závodu mnoho neslibuje

Lotus patřil i kvůli špatnému nastavení k největším zklamáním dnešní kvalifikace. Ani jeden z jeho pilotů se nedokázal probojovat do první desítky.
Malá křídla Lotusu nesedí, Räikkönen si od závodu mnoho neslibuje

V letošní sezoně jsme si zvykli, že v předních řadách na roštu vídáme černozlaté vozy. Zítra je však budeme muset hledat až ve středu pole. Kvalifikace Lotusu nevyšla. Räikkönen vystartuje jako jedenáctý a Grosjean třináctý. 

"Zkrátka jsme dnes neměli rychlost. Celý víkend jsme se trochu trápili. Dnes to bylo stejné. Není to okruh, který by nám seděl. Kvůli jeho profilu se tu jezdí s malými křídly. Auto se chovalo dobře, ale s tímhle nastavením jsme neměli dostatek přítlaku pro rychlé projíždění pomalými zatáčkami. Snad to bude zítra lepší, ale neočekávám žádná velká překvapení. Každopádně uděláme vše, co budeme moci," řekl Räikkönen.

Lotus v Monze experimentoval s vozem s delším rozvorem, který testoval Kimi Räikkönen. Vylepšení se však neosvědčilo. Grosjeana tudíž ani nemuselo příliš mrzet, že se na něho s novou specifikací nedostalo. 

"Dneska to bylo vážně těžké, protože jsme neměli žádnou přilnavost. Docela mě překvapilo, jak nám to šlo v tréninku. Dneska to ale byla úplně jiná story. Nastavení pro Monzu není jednoduché a neodvíjelo se to způsobem, který bychom si představovali. Doufám, že pro zítřek získáme dostatek přilnavosti a odjedeme tak dobrý závod, jak jen to situace dovolí," nechal se slyšet Grosjean.

Další článek: Button lituje, že v Q3 vůbec vyjížděl. Měl šetřit pneumatiky.

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.