Majitelé formule 1 proti Ecclestonovi zatím nezasáhnou

Společnost CVC si coby hlavní vlastník formule 1 počká, jak se bude dál vyvíjet případ Bernieho Ecclestona, než případně přijme nějaká opatření.
Majitelé formule 1 proti Ecclestonovi zatím nezasáhnou

Ecclestone potvrdil, že byl v Německu formálně obviněn v korupční kauze Gerharda Gribkowskyho.

"Představenstvo Formula One Group bere na vědomí následující vývoj v Mnichově: Pan Ecclestone, výkonný ředitel Formula One Group, teď obdržel obvinění v angličtině od regionálního soudu v Mnichově," uvedla CVC ve svém prohlášení.

"Pan Ecclestone má šest týdnů na to, aby na toto obvinění odpověděl, než soud rozhodne o tom, jestli zahájí proces. Představenstvo bude dál příslušným způsobem monitorovat vývoj v této situaci."

Ecclestone tedy ve své funkci dál zůstává. Co by pro CVC bylo signálem pro změnu, jestli už samotné zahájení procesu nebo až případný odsuzující verdikt, není zřejmé.

Další článek: Na Webberovo místo jsou už jen dva kandidáti

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.