Majitelé Caterhamu plánují investovat do vylepšení vozu

Noví majitelé Caterhamu schválili investování finančních prostředků do nového vývojového programu ve snaze zajistit zlepšení výkonnosti jejich vozu.
Majitelé Caterhamu plánují investovat do vylepšení vozu

Tým z Leafieldu na svůj letošní monopost CT05 kvůli nedostatku financí nedal žádné výrazné vylepšení od květnové Velké ceny Španělska. Švýcarsko-arabské konsorcium, které koncem června tým koupilo, však schválilo požadovaný rozpočet pro další vývoj vozu.

Nový šéf týmu Christijan Albers pro Autosport řekl, že tým pracuje na vylepšeních, která by rád nasadil pro Velkou cenu Belgie po letní přestávce.

Caterham 2.0: do čela týmu se postaví bývalý pilot formule 1

Caterham 2.0: do čela týmu se postaví bývalý pilot formule 1

„Chci nějaká vylepšení, ano, a to co nejrychleji,” řekl Albers. „Nebude to snadné, protože to stojí hodně peněz, už na nich ale pracujeme.”

Tým doufá v zisk svých prvních bodů v historii a také v to, že v hodnocení Poháru konstruktérů skončí nejhůře na desáté pozici. V opačném případě totiž riskuje, že přijde o více než 20 milionů liber (691 milionů Kč) vyplácených v rámci prize money.

Diskuze (3) Další článek: Životní poprvé Maxe Chiltona
17:54 | Leclerc odjel na okruhu Paula Ricarda s aktuálním vozem Ferrari v rámci testů pro Pirelli 120 kol. Testoval i Bottas s Mercedesem (102 kol).
11:02 | Buemi se do F1 nevrátí, zůstává ve formuli E a bude jezdit za Nissan.
19. září | Force India nasadí v Rusku do prvního tréninku Latifiho.
18. září | Výběr pneumatik pro GP Ruska.. odkaz