Majitel Virginu nastoupí jako letuška, týmy z toho udělají charitu

Virgin prohrál v souboji s Lotusem, a proto si majitel britské stáje Richard Branson odpracuje směnu letušky v letadle majitele Lotusu Tonyho Fernandese. Oba se dohodli, že této události využijí pro charitu.
Majitel Virginu nastoupí jako letuška, týmy z toho udělají charitu

Před začátkem letošní sezóny se majitelé týmů Virgin Racing a Lotus Racing vsadili, že jeden druhého v šampionátu porazí. Poraženému vznikne povinnost obléci se jako letuška a odpracovat si směnu u konkurenčních aerolinek, protože Richard Branson a Tony Fernandes mají vedle svých týmů i letecké společnosti.

Virgin prohrál, a tak Branson oblékne barvy společnosti Air Asia a nastoupí do jednoho z letadel z flotily Tonyho Fernandese. "Soutěživý duch mezi námi a Virginem byl po celou sezónu skvělý, a první, kdo nám přišel pogratulovat na boxovou zeď, byl Richard," řekl Tony Fernandes. "Ta sázka běžela celou sezónu a teď nastal čas, aby se Richard připravil na tvrdou práci a bolest z vysokých podpatků!"

"Dohodli jsme se, že uděláme online dražbu lístků na let z Kuala Lumpuru do Londýna, abychom získali peníze pro charitu dle Richardova výběru, a aby měli fanoušci možnost se letu zúčastnit. Datum letu bude oznámeno velmi brzy a cílem je získat co nejvíc peněz pro dobré účely, aby mělo Richardovo nepohodlí co největší smysl!"

Další článek: Vítězný návrat Red Bullu do Rakouska

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
9:35 | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.
7. května | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00