Majitel Red Bullu: Vettel je rychlejší než Webber, ale rozhodne konzistence

Dietrich Mateschitz je jako majitel Red Bullu velmi blízko k zisku prvního titulu ve formuli 1. Věří, že mu radost udělá ten jezdec, který bude méně chybovat.
Majitel Red Bullu: Vettel je rychlejší než Webber, ale rozhodne konzistence

"Zdá se, že Sebastian je o trochu rychlejší," řekl Mateschitz pro DPA. "Uvidíme, jestli Markův (bodový) náskok bude stačit na zisk titulu. My nepoužijeme žádné týmové příkazy. Jezdec, který udělá méně chyb, by měl titul vyhrát."

Red Bull Racing čelil v letošní sezóně obviněním, že protežuje Sebastiana Vettela, což ovšem šéf týmu Christian Horner opakovaně popřel. Mateschitz tvrdí, že je mu také jedno, jestli titul získá Webber nebo Vettel.

"Pokud vyhrajeme titul v jezdcích, budeme stejně rádi, ať už ho vyhraje jeden nebo druhý jezdec, protože si ho zaslouží oba," řekl. "Je důležité, aby oba věděli, že pro zisk titulu potřebují jeden druhého a že jezdí pro tým v šampionátu konstruktérů."

Další článek: Massa potřebuje v Koreji dobrý výsledek, také aby pomohl Alonsovi

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.