Majitel Lotusu má ze série druhých míst frustraci, ale je za ni rád

Gérard Lopez přiznal, že s rostoucí formou jeho týmu Lotus natolik narostla očekávání, že ho nedokáže uspokojit už nic jiného než vítězství.
Majitel Lotusu má ze série druhých míst frustraci, ale je za ni rád

Räikkönen vyhrál pro Lotus první závod letošní sezóny a v posledních třech Grand Prix byl vždy druhý, naposledy v Barceloně.

"Byl jsem víc frustrovaný než nadšený," komentoval Lopez pro Sporting Life. "Tým dělá skvělou práci, auto je fantastické, takže jste frustrovaní, když tam téměř jste, ale z nějakého důvodu ne úplně."

"Ale je dobré být frustrovaný z druhého místa, ukazuje to, jak daleko jsme došli. V našem případě se frustrace vyvíjí spolu s očekáváními. Bývali jsme frustrovaní, když jsme nebodovali, pak nás frustrovalo, když jsme neskončili mezi prvními pěti, a teď jsme frustrovaní, když nedokážeme bojovat o vítězství."

"Takže je to dobré, ale také jsem samozřejmě frustrovaný tím, co se stalo Romainovi, protože my opravdu potřebujeme oba vozy na bodech."

Lopeze těší, jakou formu předvedl Lotus v Barceloně, protože pátý závod byl důležitým měřítkem pokroku ve vývoji.

"Dodává mi to hodně optimismu. Kimi je na tom mnohem lépe než loni a auto je dobré. Španělská Grand Prix byla důležitá, protože jak víme, všichni na své vozy vrhli vše, co se týče úprav, včetně nás."

"Ferrari udělalo velký krok vpřed, ale myslím, že nám se také celkem dařilo. Jsme silnější, než jsme byli. Jestli někdo zpochybňoval celý vývoj, dokázali jsme, že asi nejsme tak špatní."

Majitel Lotusu je přesvědčený, že na sezónní vývoj nebude mít zásadní dopady ani odchod technického ředitele Jamese Allisona.

"James je skvělý člověk, důležitý člověk, ale bylo to spíš z pohledu koordinace. Když odešel Bob Bell, mimo Enstone nastala panika, ale ne u nás, a tohle je stejné. Neovlivní nás to. Enstone má úžasné talenty."

Další článek: Lotus: Räikkönenovi se vyplácí konzervativní přístup

14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.
13:27 | Haas potvrdil, že Schumacher je v pořádku. Prošel kontrolou v lékařském centru. Při nárazu dosáhlo přetížení 30 G.
13:17 | Podle Steinera se Schumacher po nehodě v posledním tréninku nezúčastní kvalifikace.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00