Mají se tifosi na co těšit? V Itálii spekulují o voze 2.0 | Foto: Getty Images / Clive Mason

Foto: Getty Images / Clive Mason

Mají se tifosi na co těšit? V Itálii spekulují o voze 2.0

Ferrari má druhý nejlepší vůz. Na nejbližší závody chystá vylepšení SF-24. Může se přiblížit Red Bullu?

F1 nyní čekají dva sprinty. První bude navíc v Číně, kde se od covidu nejelo. Větší vylepšení tak týmy nasadí spíše až v Imole, ve které se pojede za měsíc. 

Letošní situace je hodně specifická. Týmy představily nové koncepty a více než kdy jindy myslí také na další sezónu. Od Nového roku bude možné znovu vyvíjet vozy pro rok 2026. S ohledem na rozpočtové stropy budou chtít týmy co nejdříve přesunout zdroje na vůz pro rok 2026, ve kterém se vozy změní a přijdou i nové pohonné jednotky. 

Ferrari představilo stabilní platformu. Vůz funguje, není tak citlivý na změnu větru a pracuje dobře s pneumatikami. Kromě toho je SF-24 solidně rychlý. Tým je druhý a to nejen v šampionátu, kde má dvojnásobek bodů co vloni, ale i reálně na trati. V Austrálii získalo Ferrari double, v dalších dvou závodech byli jezdci Ferrari hned za jezdci Red Bullu. Jediným víkendem, kde Ferrari nezískalo maximum možného, byla Saúdská Arábie – kde Sainze nahradil nováček Bearman, který ale i tak dovezl 6 bodů.

Vůz 2.0?

Podle formu1a.uno chystá Ferrari do Imoly velký upgrade. První ze tří letošních větších balíčků. Změny mají být tak velké, že se prý mluví o voze 2.0.

Ke změně má dojít zejména v oblasti bočnic – konkrétně u vstupních chladicích otvorů, které mají být stejně radikální jako u RB20. Ferrari se mělo u Red Bullu inspirovat, ale nepůjde o kopii. Z hledisa výkonu má ale největší zisky přinést podlaha – úpravy v oblasti Venturiho tunelů.

Data z aerodynamického tunelu jsou prý navíc lepší než se původně čekalo. 

Technický ředitel Ferrari Enrico Cardile při představení modelu SF-24 naznačil možnost, že italská stáj bude v roce 2024 flexibilní ve vývoji.

„Náš vůz má stabilnější platformu a my potřebujeme flexibilitu. Pokud uvidíme výhody, přijmeme je, jsme připraveni změnit plány,“ řekl Cardile v únoru.

Na to, jak to dopadne, a zda jsou spekulace pravdivé, si musíme ještě počkat. První trénink na Velkou cenu Emilia Romagna je na programu 17. května.

Doporučujeme

Články odjinud