Mají k sobě větší respekt, hodnotí jezdce Mercedesu Lauda

Mercedes vloni dokázal zvládnout Monako i kolizi ve Spa a situace mezi jezdci se mu nevymkla kontrole. Letos jsou u stříbrných šípů zkušenější a podle Nikiho Laudy bude i větší klid.
Mají k sobě větší respekt, hodnotí jezdce Mercedesu Lauda

Niki Lauda Lauda si myslí, že situace mezi Hamiltonem a Rosbergem bude letos klidnější. „Když překonáte všechny tyto problémy, když jeden vyhrál šampionát a ten druhý ne, když jeden naboural do druhého a ten druhý ne, bude to jednodušší, protože mají respekt k sobě i k úrovni svého výkonu,“ řekl Lauda pro Autosport.

„Ve Spa bylo největší dusno,“ pokračuje Lauda. „Pak jsme opět dostali vše pod kontrolu. Nic jsme jim neříkali, sami věděli, co mají dělat. Od té doby vše fungovalo a výsledek byl neuvěřitelný. Bojují spolu, objímají se a blahopřejí jeden druhému.“

Mercedes postupoval po Spa razantně

Mercedes postupoval po Spa razantně

Mercedes očekává, že o příčky nejvyšší bude bojovat také letos, což může zadělat na další problémy. Jestli byl vloni souboj těsný, Lauda očekává, že to bude letos ještě vyrovnanější. „To přesně potřebujeme, protože Nico bude bojovat, má potenciál k růstu. Stále může něco přinést v oblasti rychlosti a technické práce. Bude to mezi nimi znovu zábava. Doufám, že nám nebude stát nikdo jiný v cestě.“

Napětí mezi týmovými kolegy je prý ale normální. „Když přišlo na závodění, nikdy jsem neměl rád Prosta, nikdy jsem neměl rád Regazzoniho a nikdy jsem neměl rád Watsona. Je to normální. Vždy ale cítíte jistý respekt,“ dodal Lauda.

Wolff: Kdyby to s Hamiltonem nevyšlo, budeme chtít Alonsa

Wolff: Kdyby to s Hamiltonem nevyšlo, budeme chtít Alonsa

Další článek: Aerodynamika je důležitější než předtím, říká Paddy Lowe

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10