Magny-Cours podá oficiální kandidaturu na pořádání GP Francie

Francie stále řeší, zda uskuteční svůj návrat do kalendáře formule 1. Realizovat by ho chtěly už dva okruhy, rozhodnuto ale zatím není.
Magny-Cours podá oficiální kandidaturu na pořádání GP Francie

Před květnovými francouzskými prezidentskými volbami byla připravena smlouva na GP Francie na okruhu Paula Ricarda v Le Castellet. Střídala by se každý rok s Belgií a scházely už jen podpisy, alespoň to tvrdil Bernie Ecclestone.

Volby ale přinesly nového prezidenta a přezkoumání projektu F1. Belgie toho využila pro prodloužení své smlouvy o další tři roky, a tak byla zažehnána hrozba střídání.

Francouzská federace automobilového sportu (FFSA) pak dostala pověření od nové vlády, aby projekt Grand Prix dotáhla do nového konce. Otevřely se tím nové možnosti a využít je chce okruh v Magny-Cours, který závod pořádal do roku 2008.

Département La Nièvre, na jehož území se okruh nachází, proto připravuje svoji kandidaturu na pořádání Grand Prix. Oficiálně ji federaci podá 4. září.

Pak bude na FFSA, aby rozhodla, zda se Francie do kalendáře vrátí, a pokud ano, tak jestli s Le Castellet, Magny-Cours nebo oběma okruhy. Střídání je totiž možné i v rámci jedné země po vzoru Německa.

Je už ale téměř jisté, že se formule 1 do Francie nevrátí už příští rok, jak bylo původně v plánu.

Další článek: Nejtrestanějším jezdcem je letos Maldonado

20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen