Magnussenovi opět spolu! Kevin a Jan si zazávodí v Abú Zabí

Kevin Magnussen si zajímavým způsobem prodlouží letošní sezonu. Tři týdny po závěrečné Grand Prix Abú Zabí se pilot stáje Haas znovu vrátí na trať Yas Marina. V jedné posádce se svým otcem se tam pokusí pokořit dvanáctihodinovou výzvu.

Foto: MDK Motorsports

Magnussenovi opět spolu! Kevin a Jan si zazávodí v Abú Zabí | Foto: MDK Motorsports

Závod Gulf 12 Hours se v posledních letech stal tradiční tečkou za sezonou závodů sportovních vozů a letos poprvé poslouží jako finále prestižního globálního šampionátu speciálů GT3 Intercontinental GT Challenge. Ve startovní listině figurují dvě velmi zajímavá jména.

Kevin Magnussen se bude střídat v posádce Ferrari 488 GT3 týmu MDK Motorsports se svým otcem Janem, legendou Corvette Racing a čtyřnásobným vítězem 24 hodin Le Mans v rámci tříd GTS a GT1. Třetím členem posádky bude majitel stáje a americký gentleman driver Mark Kvamme.

„Potkali jsme se s Markem během víkendu GP Miami a tak nás nějak napadlo, že bychom si v Abú Zabí mohli společně zazávodit,“ rozpovídal se pilot F1 pro sportscar365.com. Kvamme, jeho nový šéf pro jeden prosincový závod, je ve svých jednašedesáti letech šampionem třídy Am v rámci Porsche Carrera Cup North America a také se letos zúčastnil 24 hodin Le Mans s týmem JMW Motorsport ve třídě LMGTE – AM.

„Pak jsme zavolali mému otci a tým byl hotový. Ve vedení MDK Motorsports jsou vášniví a profesionální závodníci, se kterými se mi velmi dobře pracuje.“

„Těším se na to, čeho společně budeme moci dosáhnout. A navíc jsem extrémně vděčný za další šanci odjet závod společně s mým otcem. Snad budeme bojovat o vítězství.“

Kevin a Jan se podruhé ve svých kariérách setkají v rámci jedné posádky. Poprvé se sen otce a syna splnil loni v Le Mans, kde se Magnussenovi střídali v posádce prototypu LMP 2 Oreca 07 Gibson dánské stáje High Class Racing. Společně s dalším Dánem Andersem Fjordbachem dojeli v rámci třídy na 17. místě.

Závodní víkend Gulf 12 Hours se uskuteční od 9. do 11. prosince a živě bude ke sledování na YouTube kanálu GT World.

Další článek: Leclerc je se svou letošní sezónou spokojený

Témata článku: , , ,

Aktuality

10:30 | Kubica po přechodu Orlenu k AlphaTauri nejspíše končí ve F1. Nekončí ale v motorsportu. Bude jezdit pro tým WRT v letošní sezóně WEC v kategorii LMP2. Tým potvrdil také Louise Delétraze. Třetím jezdcem ve voze 41 bude Rui Andrade. 
20:36 | Ve věku 80 let zemřel vítěz dvou grand prix Jean-Pierre Jabouille. Do historie se zapsal jako první vítěz s přeplňovaným motorem ve F1. 
19:33 | Red Bull má zítra v 15:00 prezentaci a očekává, že potvrdí spolupráci s Fordem... 
1. února | Jean Alesi se stal šéfem okruhu Paula Ricarda.. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února