Magnussenova sezóna: Nejlepší závody, nejhorší kvalifikace

Kevin Magnussen letos absolvoval první sezónu v americkém týmu Haas ve formuli 1. Podle jeho slov to byla jeho nejlepší sezóna ve F1 z pohledu závodů, ale nejhorší v kvalifikacích.
Magnussenova sezóna: Nejlepší závody, nejhorší kvalifikace

Dán letos získal devatenáct bodů, nejlepším umístěním přitom byla sedmá pozice ve Velké ceně Ázerbájdžánu. V hodnocení sezóny Magnussen vyzdvihl právě výkony v závodech, zatímco slabinou byly sobotní kvalifikace. Z dvaceti kvalifikací se desetkrát dostal do druhé části a v dalších deseti případech skončil už v Q1.

Své kvalifikační výsledky Magnussen přitom spojuje s problémy vozu týmu Haas dostat pneumatiky Pirelli do provozního okna v jízdě na jedno rychlé kolo.

„Myslím, že to byl můj nejlepší rok, obzvlášť v neděli,“ řekl Magnussen. „Letošní rok ale nebyl nejlepší z pohledu kvalifikací. Tento vůz je na vjezdech do zatáček trochu přetáčivý, a to není vyvážení vozu, které preferuji. Trochu se potýkám s tím, když mám v nájezdu přetáčivý vůz.“

„Zvládnu to uprostřed zatáčky nebo na výjezdu, stejně tak v rychlých zatáčkách, když ale nemohu brzdit a vjet do zatáčky se stabilní zadní části vozu, tak se trochu trápím, to byl letos trochu problém. V závodě, kdy naplníte vůz palivem, je to lepší.“

„Často je to také horší na ultra měkké sadě než na super měkké a v závodě více jezdíte s tvrdší směsí, což pomáhá. To je něco, na čem musím pro příští rok osobně zapracovat, pokusit se více s vozem seznámit v předsezónních testech. Letos jsem totiž trochu času věnoval tomu, abych zjistil, kde je můj problém, a pak na tom problému začal pracovat. Příští rok tomu budu více rozumět a budu moci více jezdit.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Vývoj vozu McLarenu jde znovu podle časového harmonogramu

14:43 | Od zítřka začíná platit nová směrnice, která zpřísňuje zátěžové testy ohebnosti zadních křídel.
14:28 | Fernando Alonso se připojil k výzvě UNICEF, aby země G7 darovaly vakcíny proti COVID-19 méně vyspělým zemím. Kromě Alonsa podepsalo výzvu přes 30 dalších ambasadorů UNICEF (například Lionel Messi, David Beckham, Sergio Ramos, Katy Perry).
13:29 | Sport 1 bude vysílat ženskou W Series, která se letos jede ve vybraných víkendech F1. Poprvé v rámci GP Štýrska.
13. června | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00