Magnussena zbrzdil sáček. Po extra zastávce zajel nejrychlejší kolo

Haas zažil v Singapuru další složitý závod. Kevin Magnussen sice zajel nejrychlejší kolo závodu, ale příliš důvodů k radosti neměl.
Magnussena zbrzdil sáček. Po extra zastávce zajel nejrychlejší kolo

Kevin Magnussen ke konci závodu zajel do boxů, nasadil nové pneumatiky a zajel nejrychlejší kolo závodu. Vzhledem k tomu, že závod dokončil na 17. místě, bod za nejrychlejší kolo závodu nezískal. Ani se o to nepokoušel, zastávka v boxu měla úplně jinou příčinu.

„Bojovali jsme v první desítce,“ řekl Magnussen. „Ale měli jsme smůlu na safety cary. Tvrdě jsme pracovali, odvedli jsme dobou práci, abychom se zaslouženě dostali do první desítky. Neměli jsme ale štěstí se zastávkami.“

„Pak přišly všechny ty safety cary, které pracovaly proti nám. Navíc jsme měli na předním křídle plastový sáček, který jsme museli odstranit.“ 

Právě kvůli sáčku musel Magnussen do boxů. Aerodynamiku vozu to rozhodilo tak výrazně, že Magnussen ztrácel dvě sekundy na kolo. Tým si původně myslel, že si Magnussen někde křídlo poškodil. Jezdec ale uvedl, že k žádnému kontaktu nedošlo.

„Opravdu se cítím špatně, protože to byl dobrý závod a celý tým odvedl dobrou práci. Bohužel zisk nejrychlejšího kola mi nic nepřinesl.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: IndyCar: Colton Herta zvítězil na Laguna Seca, druhý titul šampiona slaví Newgarden

14:41 | Roman Staněk skončil ve své první kvalifikaci ve F3 na 10. místě se ztrátou 3 desetin na pole position, které získal Sebastian Fernandez.
13:21 | Sezóna ještě ani pořádně nezačala a Giovinazzi už nasazuje druhou elektroniku řídicí elektroniky.
12:46 | Red Bull potvrdil, že bude mít na FIA dotazy ohledně systému DAS. Mercedes ho v prvním tréninku použil.
10:24 | Roman Staněk ve svém prvním tréninku ve F3 na osychajícím Red Bull Ringu na skvělém třetím místě z 30 jezdců! A navíc 27 kol, nejvíce ze všech.

GP Rakouska 2020

Pátek 3. července 2020
1. trénink Hamilton (1:04.816)
2. trénink Hamilton (1:04.501)
Sobota 4. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 5. července 2020
Závod 15.10