Magnussena zbrzdil sáček. Po extra zastávce zajel nejrychlejší kolo

Haas zažil v Singapuru další složitý závod. Kevin Magnussen sice zajel nejrychlejší kolo závodu, ale příliš důvodů k radosti neměl.
Magnussena zbrzdil sáček. Po extra zastávce zajel nejrychlejší kolo

Kevin Magnussen ke konci závodu zajel do boxů, nasadil nové pneumatiky a zajel nejrychlejší kolo závodu. Vzhledem k tomu, že závod dokončil na 17. místě, bod za nejrychlejší kolo závodu nezískal. Ani se o to nepokoušel, zastávka v boxu měla úplně jinou příčinu.

„Bojovali jsme v první desítce,“ řekl Magnussen. „Ale měli jsme smůlu na safety cary. Tvrdě jsme pracovali, odvedli jsme dobou práci, abychom se zaslouženě dostali do první desítky. Neměli jsme ale štěstí se zastávkami.“

„Pak přišly všechny ty safety cary, které pracovaly proti nám. Navíc jsme měli na předním křídle plastový sáček, který jsme museli odstranit.“ 

Právě kvůli sáčku musel Magnussen do boxů. Aerodynamiku vozu to rozhodilo tak výrazně, že Magnussen ztrácel dvě sekundy na kolo. Tým si původně myslel, že si Magnussen někde křídlo poškodil. Jezdec ale uvedl, že k žádnému kontaktu nedošlo.

„Opravdu se cítím špatně, protože to byl dobrý závod a celý tým odvedl dobrou práci. Bohužel zisk nejrychlejšího kola mi nic nepřinesl.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: IndyCar: Colton Herta zvítězil na Laguna Seca, druhý titul šampiona slaví Newgarden

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10