Magnussena láká šampionát IndyCar. Půjde Kevin v otcových stopách?

Až se naplní jeho čas ve formuli 1, chtěl by Kevin Magnussen v kariéře dále pokračovat v americkém formulovém šampionátu IndyCar.
Magnussena láká šampionát IndyCar. Půjde Kevin v otcových stopách?

Dánského pilota čeká jeho sedmá sezóna ve formuli 1. Největšího úspěchu přitom dosáhl hned v prvním závodě F1 u McLarenu, kdy v Austrálii skončil druhý. Ve zbytku sezóny ani v dalších letech u Renaultu a Haasu stupňů vítězů nedosáhl.

V posledních třech letech je u týmu Haas týmovým kolegou Romaina Grosjeana, se kterým se již několikrát dostal do křížku. Pro web RACER odpovídal na dotazy fanoušků a připustil, že již plánoval další kroky po formuli 1.

Haas povolil Magnussenovi účast v Le Mans po otcově boku

Haas povolil Magnussenovi účast v Le Mans po otcově boku

„Vždy jsem měl nadšení pro IndyCar. Vždy jsem měl nadšení pro všechny závodní série, o IndyCar se ale zajímám od doby, kdy v ní závodil můj otec,“ řekl Magnussen.

„Myslím, že je to velmi dobrý seriál. A tratě, na kterých se jezdí, jsou neuvěřitelné. Jednoho dne bych tam rozhodně chtěl jezdit. Snad dostanu šanci. Řekl bych ano!“

Jeho otec Jan v sérii závodil v 90. letech, kdy se ještě jmenovala CART. Větších úspěchů však Jan Magnussen dosáhl ve vytrvalostních závodech, kdy s corvettou čtyřikrát vyhrál závod 24 hodin Le Mans v kategorii GT1.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Tato přestávka bude mít dopad na restrukturalizaci McLarenu, říká jeho šéf