Magnussena láká šampionát IndyCar. Půjde Kevin v otcových stopách?

Až se naplní jeho čas ve formuli 1, chtěl by Kevin Magnussen v kariéře dále pokračovat v americkém formulovém šampionátu IndyCar.
Magnussena láká šampionát IndyCar. Půjde Kevin v otcových stopách?

Dánského pilota čeká jeho sedmá sezóna ve formuli 1. Největšího úspěchu přitom dosáhl hned v prvním závodě F1 u McLarenu, kdy v Austrálii skončil druhý. Ve zbytku sezóny ani v dalších letech u Renaultu a Haasu stupňů vítězů nedosáhl.

V posledních třech letech je u týmu Haas týmovým kolegou Romaina Grosjeana, se kterým se již několikrát dostal do křížku. Pro web RACER odpovídal na dotazy fanoušků a připustil, že již plánoval další kroky po formuli 1.

Haas povolil Magnussenovi účast v Le Mans po otcově boku

Haas povolil Magnussenovi účast v Le Mans po otcově boku

„Vždy jsem měl nadšení pro IndyCar. Vždy jsem měl nadšení pro všechny závodní série, o IndyCar se ale zajímám od doby, kdy v ní závodil můj otec,“ řekl Magnussen.

„Myslím, že je to velmi dobrý seriál. A tratě, na kterých se jezdí, jsou neuvěřitelné. Jednoho dne bych tam rozhodně chtěl jezdit. Snad dostanu šanci. Řekl bych ano!“

Jeho otec Jan v sérii závodil v 90. letech, kdy se ještě jmenovala CART. Větších úspěchů však Jan Magnussen dosáhl ve vytrvalostních závodech, kdy s corvettou čtyřikrát vyhrál závod 24 hodin Le Mans v kategorii GT1.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Tato přestávka bude mít dopad na restrukturalizaci McLarenu, říká jeho šéf

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.