Magnussena jeho rychlost překvapila, Button označil závod za divný

McLaren zůstal v Soči těsně pod stupni vítězů, když Jenson Button skončil čtvrtý před pátým Kevinem Magnussenem.
Magnussena jeho rychlost překvapila, Button označil závod za divný

Brit startoval ze čtvrté pozice a dlouhou dobu jezdil na třetím místě poté, co musel Nico Rosberg v prvním kole na neplánovanou zastávku. Do konce závodu však již Němec dokázal dojet na jedné sadě pneumatik a cílem projel na druhé pozici. Button si přitom právě na to, že Rosberg dokázal 52 kol zajet na jedné sadě, stěžoval.

„Byl to divný závod,” řekl mistr světa z roku 2009. „Jak můžete jet tolik kol na jedné sadě pneumatik? Byly to znovu závody ze staré školy, což je na jednu stranu dobře, znamená to ale, že vyhrál nejrychlejší vůz. Mohl za to podle mě trochu i okruh, myslím ale, že jsme zlepšili nastavení vozu a našli jsme další věci, na kterých jsme pracovali. Uvidíme, jak si poradíme s Texasem, těším se na to.”

Jeho kolega Magnussen musel po penalizaci za výměnu převodovky startovat z 11. pozice, už po prvním kole však byl šestý. V cíli byl nakonec klasifikován na páté pozici i přesto, že po většinu závodu musel šetřit palivo.

„Měl jsem dobré první kolo a zůstal jsem tam po zbytek závodu, který nebyl moc napínavý,” řekl Dán. „Musel jsem neskutečně šetřit palivo a jet jako v neděli.... ona vlastně je neděle, jet zkrátka tak uvolněně, ubrat plyn už tak 200 metrů před zatáčkou. Zkrátka hodně šetřit palivo.”

 

McLaren se dostal před Force Indii

 

Čtvté a páté místo přineslo McLarenu z tohoto závodu 22 bodů, díky čemuž se tým dostal zpět na páté místo v poháru konstruktérů před Force Indii.

„V tuhle chvíli je opravdu důležité, že jsme dojeli před nimi a máme znovu páté místo v poháru konstruktérů. V mnoha ohledech to byl dobrý víkend. Byli jsme rychlejší, než jsme čekali, musíme zjistit proč tomu tak bylo,” uzavřel víkend z pohledu McLarenu Magnussen.

Další článek: Nejrychlejší kolo zajel v Rusku v závěru Bottas