Magnussena bude vyhazov od McLarenu motivovat, říká Palmer

Dásnký pilot letos dostane druhou šanci u Renaultu.
Magnussena bude vyhazov od McLarenu motivovat, říká Palmer

Jolyon Palmer je přesvědčen, že jeho nový týmový kolega Kevin Magnussen bude v sezóně 2016 silnější než dřív, jelikož bude hnán dopředu touhou ukázat McLarenu, že se jej zbavil neprávem.

Magnussen se v loňském roce v den svých narozenin e-mailem dozvěděl, že jej McLaren již nepotřebuje a že jej v jeho roli rezervního pilota týmu nahradí Stoffel Vandoorne.

Dánský závodník se však nakonec dočkal druhé šance ve formuli 1, když si jej do své sestavy vybral Renault coby náhradu za Pastora Maldonada, jehož sponzoři se s týmem nedohodli na pokračování spolupráce.

Palmer se nyní domnívá, že vyhazov od McLarenu Magnussena napumpuje velkým odhodláním.

„Je to dobrý jezdec, který už ve formuli 1 dokázal, čeho je schopen,“ řekl Palmer. „Pokud měli problém rozhodnout se mezi Kevinem a Jensonem (Buttonem), kdo by měl zůstat, pak to o něm něco vypovídá.

Jsem si jistý, že teď bude neuvěřitelně motivovaný odvést dobrou práci a ukázat McLarenu, proč se ho neměli zbavovat.“

 Renault mi zachránil kariéru, naznačil šťastný Magnussen

 Renault mi zachránil kariéru, naznačil šťastný Magnussen

Odchod Maldonada znamená, že Renault se coby tovární tým vrací do F1 s relativně nezkušenou jezdeckou dvojicí. Palmer si však nemyslí, že by tato skutečnost měla představovat problém.

„Není tu mnoho zkušeností, když je teď Pastor pryč,“ připustil. „Stačí se ale podívat na to, jak si loni vedli kluci od Toro Rosso. Oba dva jezdili velmi dobře.

Zkušenosti mohou být přeceňované. Samozřejmě, je lepší zkušenosti mít než nemít, ale pokud máte dva mladé, hladové závodníky, kteří ze sebe chtějí ukázat to nejlepší, pak je to pro tým dobrá věc.“

Palmer si je vědom, že ve své debutové sezóně pro něj bude v očích veřejnosti Magnussen měřítkem. Zatímco Dán má za sebou plnou sezónu závodění u McLarenu, Palmer strávil loňský rok v roli rezervního jezdce Lotusu.

„Když jste ve formuli 1, pak každý jezdec, který je vaším týmovým kolegou, je pro vás výzvou,“ řekl. „Ani jsem si nemohl myslet, že to bude jinak.

On má možná náskok ročních zkušeností, ale já dobře znám tým, se všemi jsem loni cestoval, jezdil jsem s loňským vozem a poměrně dost jsem toho najel.

Oba jsme jezdci, kteří loni nezávodili, takže si z toho odvoďte, co chcete, ale já se cítím být víceméně na stejné úrovni.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (1) Další článek: Obrazem: Zajímavá zbarvení testovacích vozů
6. prosince | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00