Magnussen: Vandorne se musí dostat do F1

Kevin Magnussen si myslí, že se jeho kolega Stoffel Vandoorne musí v budoucnu dostat do formule 1, jinak by to znamenalo, že je zde něco špatně.
Magnussen: Vandorne se musí dostat do F1

Kevin Magnussen a Stoffel Vandoorne se dobře znají. V roce 2013 jezdili v sérii formule Renault 3.5. Magnussen ji vyhrál, zatímco nováček Vandoorne byl druhý. Dánský závodník pak zamířil do McLarenu, Vandoorne do GP2, kde vloni skončil druhý a letos sérii pohodlně vede už po pár závodech. Oba jsou dnes také testovacími jezdci McLarenu.

„Stoffel dělá opravdu dobrou práci,“ řekl Magnussen pro Autosport. „Zaslouží si dostat se do F1. Bylo by tu něco špatně, pokud by se nedostal do F1.“

Magnussen to říká i přesto, že na „střídačce“ McLarenu je Vandorne teď fakticky jeho velký rival. „Myslím, že každý je hrozbou, když se bojuje o sedadlo v F1.Co můžete dělat? Soustředím se na sebe a nestarám se o někoho jiného, protože s ostatními nic neudělám.“

Klepněte pro větší obrázek

„Nezávodím, takže je nemohu porazit na trati,“ pokračuje Magnussen, který dodává, že se musí spolehnout jen na své zkušenosti a na to, co v F1 za krátký čas ukázal. Magnussena letos nahradil Fernando Alonso.

„McLaren mi věří, vědí, co mohu dělat a jaký je můj potenciál. To správné, co mohu udělat, je zůstat s McLarenem, být součástí budoucnosti tohoto týmu, která je podle mého názoru velká.“

Hodně se spekulovalo, že by Magnussen mohl zamířit do jiné série. On prý ale stále myslí a soustředí se na návrat do F1.

Foto: McLaren

Další článek: Neslo se rádiem během GP Monaka 2015

18:02 | Kdo bude ve vedení po prvním kole?
17:13 | Ricciardo dostal napomenutí za zdržení Strolla v Q1.
15:29 | Víkend Lewise Hamiltona: Sražený mechanik v tréninku, kontakt se zdí a poškozené přední křídlo v kvalifikaci, hodiny v rychlém kole (možná poškozené zadní křídlo).
13:35 | V Soči přestalo pršet a objevilo se dokonce sluníčko. Start kvalifikace snad ve 14:00 dle plánu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00