Magnussen v Kanadě odstartuje z boxů

Pro Kevina Magnussena skončila kvalifikace na Velkou cenu Kanady vozů formule 1 tvrdou havárií ve druhé části, po které odstartuje do závodu z boxové uličky.

Na výjezdu z poslední šikany se pilot týmu Haas otřel o zeď. Nárazem došlo k poškození ráfku pravého zadního kola, Magnussenův vůz se roztočil a následně narazil do boxové zdi na druhé straně trati.

Magnussen odešel z nehody nezraněn. Nehoda se stala v závěru druhé části a vyžádala si přerušení kvalifikace. Dán byl v té chvíli na desáté pozici, postoupil proto formálně i do Q3, ve které však na trať nevyjel.

„Musíme vyměnit šasi. Samozřejmě budeme startovat z boxů, musíme vyměnit převodovku. Nemá smysl snažit se startovat někde vzadu s pneumatikou C5,“ řekl šéf týmu Günther Steiner.

„Budeme proto startovat z boxů. Nejlepší způsob je vyměnit šasi, je to nejrychlejší a nejbezpečnější cesta, pak se vrátíme a odstartujeme z boxů,“ dodal.

„Byla to prostě chvíle a otřel jsem se o zeď,“ řekl k incidentu Magnussen. „Nebylo to ani tak tvrdé, ale ráfkem jsem narazil do zdi, což jej poškodilo, sundalo z něj pneumatiku a mně to poslalo na druhou stranu.“

Foto: Getty Images / Dan Mullan

Další článek: I přes vypadnutí v Q2 Verstappen obhajuje „logickou“ strategii

11:48 | Kubica dnes v Jerezu testuje vůz DTM od BMW.
10. prosince | Pirelli už nominovalo pneumatiky pro Austrálii, Bahrajn, Vietnam a Čínu: ve všech případech C2, C3, C4