Magnussen v Kanadě odstartuje z boxů

Pro Kevina Magnussena skončila kvalifikace na Velkou cenu Kanady vozů formule 1 tvrdou havárií ve druhé části, po které odstartuje do závodu z boxové uličky.

Na výjezdu z poslední šikany se pilot týmu Haas otřel o zeď. Nárazem došlo k poškození ráfku pravého zadního kola, Magnussenův vůz se roztočil a následně narazil do boxové zdi na druhé straně trati.

Magnussen odešel z nehody nezraněn. Nehoda se stala v závěru druhé části a vyžádala si přerušení kvalifikace. Dán byl v té chvíli na desáté pozici, postoupil proto formálně i do Q3, ve které však na trať nevyjel.

„Musíme vyměnit šasi. Samozřejmě budeme startovat z boxů, musíme vyměnit převodovku. Nemá smysl snažit se startovat někde vzadu s pneumatikou C5,“ řekl šéf týmu Günther Steiner.

„Budeme proto startovat z boxů. Nejlepší způsob je vyměnit šasi, je to nejrychlejší a nejbezpečnější cesta, pak se vrátíme a odstartujeme z boxů,“ dodal.

„Byla to prostě chvíle a otřel jsem se o zeď,“ řekl k incidentu Magnussen. „Nebylo to ani tak tvrdé, ale ráfkem jsem narazil do zdi, což jej poškodilo, sundalo z něj pneumatiku a mně to poslalo na druhou stranu.“

Foto: Getty Images / Dan Mullan

Váš názor Další článek: I přes vypadnutí v Q2 Verstappen obhajuje „logickou“ strategii
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00