Magnussen si v Monaku přál, aby mu vybouchl motor a byl konec utrpení

Kevin Magnussen startoval do závodu z pátého místa, což byl jeho nejlepší výsledek od loňské Grand Prix Ruska. Závod se pro něj ale nevyvíjel dobře.
Magnussen si v Monaku přál, aby mu vybouchl motor a byl konec utrpení

Magnussen na startu přišel o jednu pozici. Dostal se před něj Ricciardo, ale i za šesté či sedmé místo byl byl určitě rád.

Jenomže na trať musel safety car, Magnussen přezul stejně jako Hamilton či Ricciardo na střední směs. Nebyla to ideální volba, ale ještě horší bylo, že se Magnussen a někteří další jezdci zasekl za těmi, kteří stavěli až třeba o 40 kol později.

Magnussen tak dojel 12. a po penalizaci za zkrácení šikany v souboji s Pérezem byl nakonec 14.

Místo aut si tu hrajeme s teploměrem, zlobí se frustrovaný Haas

Místo aut si tu hrajeme s teploměrem, zlobí se frustrovaný Haas

„Chtěl jsem, aby mi vybouchl motor,“ řekl Magnussen pro Autosport. „Je zklamáním, že máme takový výsledek, když jsme byli po celý víkend velmi silní a tým odvedl úžasnou práci.“

„Dali mi přesně to, co jsem potřeboval. Tento víkend jsme byli opravdu dobří. Je mi to strašně líto. Nechci teď dělat nějaké závěry. Je mi to jen líto a jsem zklamaný.“

Magnussen nechce stratégy Haasu z ničeho obviňovat. „Bylo by snadné dělat nyní závěry. Věci se odehrávají velmi rychle. Musíte se rozhodovat ve zlomcích sekundy a někdy to dopadne dobře a jindy ne. Chlapci jsou pod velkým tlakem. Nikoho nechci obviňovat.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Lauda bude pohřben v závodním overalu Ferrari

14:41 | Roman Staněk skončil ve své první kvalifikaci ve F3 na 10. místě se ztrátou 3 desetin na pole position, které získal Sebastian Fernandez.
13:21 | Sezóna ještě ani pořádně nezačala a Giovinazzi už nasazuje druhou elektroniku řídicí elektroniky.
12:46 | Red Bull potvrdil, že bude mít na FIA dotazy ohledně systému DAS. Mercedes ho v prvním tréninku použil.
10:24 | Roman Staněk ve svém prvním tréninku ve F3 na osychajícím Red Bull Ringu na skvělém třetím místě z 30 jezdců! A navíc 27 kol, nejvíce ze všech.

GP Rakouska 2020

Pátek 3. července 2020
1. trénink Hamilton (1:04.816)
2. trénink Hamilton (1:04.501)
Sobota 4. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 5. července 2020
Závod 15.10