Magnussen Ricciarda neviděl, kolize na startu zůstane bez trestu

Sportovní komisaři se rozhodli nepotrestat nikoho ze způsobení kolize v prvních zatáčkách Velké ceny Brazílie, při které spolu kolidovali Kevin Magnussen, Stoffel Vandoorne a Daniel Ricciardo.
Magnussen Ricciarda neviděl, kolize na startu zůstane bez trestu

Ve druhé zatáčce závodu se Vandoornův mclaren ocitl v sevření Magnussenova haasu na vnitřní straně trati a Ricciardově red bullu z vnější strany. Kontakt Magnussena a Vandoorna poškodil zavěšení na obou vozech, což pro oba piloty znamenalo konec závodu.

Ricciardo se ve druhé zatáčce roztočil a z kolize vyvázl jen s defektem pneumatiky. Na trať vyjel safety car, čehož Ricciardo využil k zastávce v boxech. V cíli nakonec Australan obsadil šesté místo.

„Z mého pohledu jsme tou zatáčkou projeli tři vedle sebe,“ řekl Magnussen. „Byl tam kontakt s Vandoornem, který pak měl kontakt s Ricciardem. Já si zlomil své přední zavěšení, což nebylo nejlepší.“

„Kdybych si dříve uvědomil, že Ricciardo byl na vnější straně Vandoorna, pak bych mu možná nechal více místa, ale když jsem viděl Ricciarda, tak už bylo příliš pozdě.“

Vandoorna brzký konec mrzí zejména proto, že měl velmi dobrý start.

„Měl jsem velmi dobrý rozjezd, téměř okamžitě jsem předjel force indii a haas. Bylo to velmi těsné s Estebanem (Oconem) a Romainem (Grosjeanem), těsně jsem se tam vyhnul kolizi. Měl jsem dobrou první zatáčku a pak to přišlo.“

„Bohužel jsem byl ve druhé zatáčce sevřený. Byl jsem uprostřed sendviče a neměl jsem kam jet. Byl jsem jen pasažér. Došlo ke kontaktu, a to pro nás byl smolný konec závodu.“

Dnes jsme dosáhli maxima, shodují se jezdci Red Bullu

Dnes jsme dosáhli maxima, shodují se jezdci Red Bullu

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Dnes jsme dosáhli maxima, shodují se jezdci Red Bullu

20:20 | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.
17:24 | Ve 20:30 začíná kvalifikace IndyCar... debutuje Kevin Magnussen. Ve 23:00 pak závod formule E z mexické Puebly.
14:06 | Po francouzských bagetách ve druhé zatáčce se dnes v Le Castellet servírují také traťové limity. V posledním tréninku bylo smazáno 10 časů.
11:11 | Týmy nejsou vůbec spokojené s bagetovými obrubníky ve druhé zatáčce. Pokud přes ně jezdec přejde, hrozí poškození vozu, což se stalo Bottasovi a Verstappenovi. Masi je však neoblomný a obrubníky zůstávají.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00