Magnussen podle Häkkinena svým počínáním riskuje špatnou pověst

Dvojnásobný mistr světa formule 1 Mika Häkkinen varoval pilota týmu Haas Kevina Magnussena, že si některými svými manévry z posledních závodů může získat špatnou pověst.
Magnussen podle Häkkinena svým počínáním riskuje špatnou pověst

V Ázerbájdžánu Dán vytlačil při restartu závodu Pierra Gaslyho do zdi, na což Francouz reagoval slovy, že Magnussen je nejnebezpečnějším pilotem, se kterým kdy závodil. Magnussen za své počínání dostal časovou penalizaci a dva trestné body.

Minulý víkend ve Španělsku pak Magnussen dostal napomenutí za blokování Charlese Leclerca v tréninku, za což si vysloužil kritiku šéfa týmu Sauber Freda Vasseura.

„Nedává žádný smysl dělat něco takového ve volném tréninku,“ řekl Vasseur. „Nechci tvrdit, že v závodě to smysl dává, ale pochopil bych to, i když je to hloupé. Ale ve volném tréninku je to nepřijatelné.“

Nejnebezpečnější jezdec? Gasly ukázal na Magnussena

Nejnebezpečnější jezdec? Gasly ukázal na Magnussena

Magnussen podle Häkkinena překročil čáru toho, co je ještě přijatelné a svým počínáním riskuje, že by si mohl získat ve formuli 1 špatnou pověst.

„Kevina už znám nějakou dobu, stejně jako jeho otce Jana, a je dobré vidět ho dosahovat některých skvělých výsledků pro Haas,“ napsal Häkkinen pro Unibet.

„Nicméně mám smíšené pocity, protože ačkoliv si myslím, že je pro jezdce důležité ukázat své silné stránky a odhodlání, musí tu být jisté limity toho, co jste připraveni udělat v závodě.

Při předchozí velké ceně v Baku jsem měl pocit, že jeho manévr na Pierra Gaslyho byla velká chyba, a v tomto odvětví tohle nemůžete dělat velmi často, než si získáte špatnou pověst.“

Vyzrálý Leclerc

Chvály z Häkkinenových úst se naopak dočkal Leclerc, který má podle mistra světa z let 1998 a 1999 "správný přístup", a zároveň pro tým dosahuje dobrých výsledků, když pro Sauber bodoval ve dvou závodech v řadě, což se naposledy podařilo Marcusi Ericssonovi v roce 2015.

„Charlese znám několik let, od jeho kariéry v motokárách, a je to opravdu skvělý pilot. Je jezdcem, který dokáže zajíždět vyrovnané výsledky, což je přesně to, co přední týmy hledají. V Sauberu ukazuje svou vyzrálost, správný přístup a nespoléhá se pouze na svůj talent. Vytváří v týmu skvělého ducha, pak přijde a doveze jim body,“ dodává Häkkinen.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Letos zatím nebyl víkend, kde bych rychlostně hodně ztrácel, těší Bottase