Magnussen odchází z McLarenu

Kevin Magnussen závodil za McLaren v roce 2014. Letos musel uvolnit místo Fernandu Alonsovi a podle Autosportu s ním stáj z Wokingu na konci roku neprodlouží smlouvu.
Magnussen odchází z McLarenu

Magnussen bude po konci letošní sezóny volným jezdcem a bude si muset hledat sedačku u jiných týmů nebo mimo formuli 1. Roli rezervního jezdce by měl u týmu převzít novopečený šampion GP2 Stoffel Vandoorne.

Autosport píše, že Magnussen je v hledáčku Lotusu jako možný týmový kolega Pastora Maldonada. Romain Grosjean totiž tým opouští a míří k Haasu.

Otázkou ovšem je, jaké jsou Magnussenovy šance. Renault (Lotus) totiž zvažuje i Vergne a Palmera. Určitou šanci by mohl mít Magnussen také u Manoru, ale ten oznámí jezdeckou sestavu až po konci sezóny.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Maldonado připustil, že odchod z Williamsu nebylo nejlepší rozhodnutí

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?