Magnussen odchází z McLarenu

Kevin Magnussen závodil za McLaren v roce 2014. Letos musel uvolnit místo Fernandu Alonsovi a podle Autosportu s ním stáj z Wokingu na konci roku neprodlouží smlouvu.
Magnussen odchází z McLarenu

Magnussen bude po konci letošní sezóny volným jezdcem a bude si muset hledat sedačku u jiných týmů nebo mimo formuli 1. Roli rezervního jezdce by měl u týmu převzít novopečený šampion GP2 Stoffel Vandoorne.

Autosport píše, že Magnussen je v hledáčku Lotusu jako možný týmový kolega Pastora Maldonada. Romain Grosjean totiž tým opouští a míří k Haasu.

Otázkou ovšem je, jaké jsou Magnussenovy šance. Renault (Lotus) totiž zvažuje i Vergne a Palmera. Určitou šanci by mohl mít Magnussen také u Manoru, ale ten oznámí jezdeckou sestavu až po konci sezóny.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Maldonado připustil, že odchod z Williamsu nebylo nejlepší rozhodnutí

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.