Magnussen: Od závodu v Bahrajnu vládla v týmu panika

Kevin Magnussen si chce z letošní sezóny ve formuli 1 odnést hlavně pozitiva, ačkoliv tým Haas má za sebou svou nejhorší sezónu v historii.
Magnussen: Od závodu v Bahrajnu vládla v týmu panika

Americký tým Haas od svého vstupu do formule 1 v roce 2016 dosáhl letos nejhoršího výsledku v Poháru konstruktérů, když získal pouze 28 bodů a obsadil předposlední místo.

Tým se potýkal zejména s aerodynamikou a problémy vozu s přizpůsobením se pneumatikám Pirelli.

„Učíte se za každé situace, obzvlášť když je to obtížné, tak se naučíte různé věci. Musíte ke svým problémům přistupovat jiným způsobem, to vám podle mě dá sílu a zkušenosti, které byste nemuseli nutně získat, kdybyste jen kroužili a řídili skvělé auto. V mnoha ohledech to proto bylo pozitivní, jak pro mě jako jezdce, tak pro tým,“ řekl Magnussen.

Grosjean se těší, až se zbaví „té neříditelné věci“

Grosjean se těší, až se zbaví „té neříditelné věci“

Už ve druhém závodě sezóny v Bahrajnu přitom podle Magnussena bylo jasné, že letošní model týmu Haas má zásadní problém.

„V Bahrajnu bylo jasné, že máme problém, což bylo opravdu zvláštní, protože v zimních testech a prvním závodě byl vůz opravdu dobrý. Dokonce i v Bahrajnu jsme v kvalifikaci skončili šestí nebo tak nějak, někde vysoko. V závodě se to pak kompletně rozpadlo. Od té chvíle vládla v týmu panika. Nemohli jsme se soustředit a najít skutečnou příčinu problému,“ popisuje Magnussen.

„Hodně jsme se dívali na pneumatiky a dávali jsme jim za vinu naše problémy, ve skutečnosti to však, myslím, bylo mnohem jednodušší, šlo jen o problémy v aerodynamice. Nestabilní aero a celá platforma nebyla dostatečně silná a stabilní. Je to velmi frustrující problém, protože jsme byli schopni se dobře kvalifikovat, ale v závodě jsme neměli žádnou silnou stránku,“ lituje Dán.

„Na druhou stranu jsme velmi mladý tým, je to teprve náš čtvrtý rok. Vloni jsme získali páté místo v Poháru konstruktérů. Myslím, že je to působivé. Nemyslím, že by toho mnoho týmů dosáhlo ve svém třetím roce.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Albon je připraven na svou první kompletní sezónu u Red Bullu

17:50 | Jezdci zítra dostanou dvě sady pneumatik C3 2021. Mohou je použít v jakémkoliv pátečním tréninku. Na každé sadě musí odjet nejméně 6 kol a nejméně 6 kol musí odjet ve druhém tréninku.
10:33 | Kevin Magnussen by mohl zamířit do americké IMSA...
10:03 | Sportovní ředitel Red Bullu Jonathan Wheatley měl před závodním víkendem v Bahrajnu pozitivní test na COVID-19.
9:07 | Robert Kubica zítra v prvním tréninku nahradí Räikkönena

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10