Magnussen: Nový šéf Komacu zabrání tomu, aby v týmu vládl přehnaný optimismus | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Magnussen: Nový šéf Komacu zabrání tomu, aby v týmu vládl přehnaný optimismus

Podle Kevina Magnussena bude v týmu Haas vládnout s novým šéfem jiná dynamika, než tomu bylo za časů Guenthera Steinera.

Jediný současný americký tým F1 vstoupí do nadcházející sezony s novým šéfem, když Itala Guenthera Steinera nahradil japonský inženýr Ajao Komacu.

Zatímco Steiner na sebe poutal hodně pozornosti, u jeho nástupce lze očekávat, že bude více v pozadí. To se podle jezdce týmu Haas Kevina Magnussena může projevit i tak, že se Komacu při stanovení cílů bude držet více na zemi.

„Očekávání se letos daří zvládat poměrně dobře. Myslím, že se v několika posledních letech vstupovalo do sezony s nerealistickým optimismem, což se dotklo i mě,“ nechal se slyšet dánský pilot, kterého cituje Autosport.

„Ajao má jasno v tom, že si nemyslí, že jsme se už posunuli z loňské pozice. Na druhou stranu je přesvědčen o tom, že trajektorie našeho vývoje vypadá mnohem lépe, takže je optimistický, že se můžeme posunout vpřed v průběhu roku,“ sdílel svůj pohled Magnussen.

„Celé startovní pole je velmi blízko u sebe a myslím, že jsme vloni z hlediska vývoje úplně narazili na zeď. Dokud jsme nezměnili koncepci, nemohli jsme tuto bariéru překonat. Letos to však vypadá mnohem lépe. Naše očekávání pro úvod sezony jsou sice nízko, ale pro ročník jako celek vysoko,“ uvedl dále 31letý závodník, od jehož debutu v F1 brzy uplyne deset let.

Doporučujeme

Články odjinud